Sadowianki – Złote Gody 2017

SADOWNE – 2 września 2017 rok.

Właśnie w tym dniu w Gminie Sadowne odbyła się piękna uroczystość, którą świętowało 11 par małżeńskich. Podczas spotkania Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran w asyście kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sadownem p. Renaty Urbankowskiej wręczył medale:

,,Za długoletnie pożycie małżeńskie”

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, gdzie nastąpiło odnowienie ślubów małżeńskich. Następnie wszystkie pary wraz z rodzinami udały się do miejscowego lokalu ,,Zaścianek Nowy Styl”, do którego wszyscy wchodzili przy dźwiękach marsza weselnego, granego przez naszego akordeonistę p. Andrzeja Oltona.

Marsz weselny – akordeonista Andrzej Olton

Przewodniczący Rady Gminy Sadowne – p. Piotr Olkowski, ks. Michał Marczak, ks. Piotr Arbaszewski, Wójt Gminy Sadowne – p. Waldemar Cyran wraz z małżonką p. Katarzyną i kierownik USC Sadowne – p. Renata Urbankowska

Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran podziękował wszystkim małżonkom za minione pięćdziesiąt lat, w czasie, których wychowywali swoje dzieci, uczyli je żyć i pracować oraz sami poświęcali także swój czas dla dobra Naszej Gminy. Na pewno było wiele różnych chwil, bo nie zawsze wszystko szło gładko i prosto, ale bywały też cięższe czasy, jednak te trudności zostały przezwyciężone skoro wszyscy znaleźli się dzisiaj w tym miejscu. Pan Wójt podkreślił, że pięć dekad wspólnego życia jest najbardziej żywym świadectwem bezgranicznej miłości obojga małżonków, szacunku i zrozumienia.

 

                                        Złotym Godom przyśpiewywał nasz zespół SADOWIANKI.

,,STO LAT  dla JUBILATÓW”

                            

Dla SADOWIANEK było to szczególne święto, ponieważ jedną z jubileuszowych par była nasza koleżanka Marysia Szymanik wraz z mężem Mieczysławem.

Akordeonista-Andrzej Olton, solista-Zbyszek Danaj Pierwszy rząd: Krysia Wetoszka, Basia Wróbel, Bogusia Danaj, Ela Dębkowska, Tereska Piwek, Ala Bahniuk Drugi rząd: Hania Dębkowska, Monika Nozderka, Jadzia Borowa, Tereska Biernat, Henia Kibart

Do wspólnego śpiewania dołączył ks. Piotr Arbaszewski

 

Trzeba przyznać, że ks. Piotr doskonale sobie radził z naszymi tekstami i melodią

                           

,,Każda miłość jest podróżą w głąb siebie, każde małżeństwo jest odwagą wspólnego kroczenia przez wyboje i zakręty, każde spotkanie jest odpowiedzialnością, a każda decyzja ma konsekwencje.

Po tylu latach wspólnego biesiadowania, wzdychania i kwilenia życzymy Wam radości i spokoju na następne lata tej wspólnej podróży.”

 

                            Złote Gody obchodzili Państwo:

– Sabina i Edward Czarneccy (51 rocznica)

– Elżbieta i Witold Gałązka (51 rocznica)

– Zofia i Józef Kikoła (51 rocznica)

– Regina i Antoni Ojdana (50 rocznica)

– Janina i Władysław Ojdana (50 rocznica)

– Mirosława i Czesław Olszak (51 rocznica)

– Jadwiga i Jerzy Piórkowscy (51 rocznica)

– Zofia i Jan Puścion (51 rocznica)

– Teresa i Bogusław Próchno (50 rocznica)

– Marianna i Mieczysław Szymanik (51 rocznica)

– Romana i Jerzy Wojciechowscy (50 rocznica)

Aby Wasza droga życia usłana była kwiatami, na niebie gościło słońce, a w serach Waszych miłość i dobroć.

Wszystkiego, co najlepsze.

                                              

WĘGRÓW

Kolejny sukces SADOWIANEK

Wszyscy mówią, że wijemy najpiękniejsze wieńce dożynkowe.

Wspomnę tu:

– I miejsce na Dożynkach Województwa Mazowieckiego Diecezji Radomskiej Powiatu Kozienickiego i Gminy Kozienice w 2012 roku w Kozienicach, gdzie reprezentowaliśmy powiat węgrowski

– I miejsce na Mazowieckim Święcie Chleba w Węgrowie w 2015 roku

– I miejsce na Dożynkach Województwa Mazowieckiego w Otwocku w 2016 roku

Były również drugie miejsca i wyróżnienia, a co za tym idzie wiele nagród.

10 września 2017 roku

Mazowieckie  Święto Chleba  i  Sera

w WĘGROWIE

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znowu wieniec Sadownego i zespołu SADOWIANKI oraz wieniec z Grabin gmina Sadowne, jako jedne z najpiękniejszych na tym święcie.

Mazowieckie Święto Chleba i Sera w Węgrowie rozpoczęła uroczysta msza św. w węgrowskiej Bazylice Mniejszej, gdzie również prezentowano i poświęcono wieńce dożynkowe powiatu węgrowskiego. Uczestniczyły one następnie w Konkursie na: „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”.

Delegacja Zespołu SADOWIANKI w węgrowskiej Bazylice Mniejszej

W kategorii tradycyjnych wieńców dożynkowych na II miejscu uplasował się wieniec reprezentujący Sadowne i Zespół Śpiewaczy „Sadowianki”

W kategorii wieńców o formatach obcych tradycji ludowej wieniec p. Malwiny Perzyna z Grabin, gmina Sadowne, był bezkonkurencyjny i zajął I miejsce.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody z rąk Wicestarosty Węgrowskiego p. Haliny Ulińskiej, Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana oraz organizatorów i sponsorów poszczególnych konkursów.

Wójt Gminy Sadowne – p. Waldemar Cyran, Zespół SADOWIANKI, p. Malwina Perzyna z Grabin, gmina Sadowne

Wójt Gminy Sadowne – p. Waldemar Cyran z reprezentacją Sadownego i gminy Sadowne

SADOWNE

17-ty Plener Malarski w Sadownem

18 września 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbył się wernisaż poplenerowy.

 

 Podczas otwarcia wernisażu padły słowa podziękowania zarówno ze strony artystów, w imieniu, których zabrała głos komisarz Pleneru p. Wanda Falencik-Masznicz (za możliwość pracy na naszym terenie oraz życzliwe przyjęcie), jak i przedstawicieli Naszej Gminy, opiekunów i współorganizatorów Pleneru: p. Waldemara Cyrana – Wójta Gminy Sadowne i p. Ewy Piórkowskiej – Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury (za rozbudzenie w nas zainteresowań artystycznych, dostarczenie pozytywnych emocji, wzruszeń, możliwości podziwiania naszej pięknej przyrody i szacunku dla talentu artystów).

P. Ewa Piórkowska, P. Waldemar Cyran, P. Wanda Falencik-Masznicz

Plener malarski bardzo pozytywnie wpływa na promocję gminy Sadowne a także umożliwia naszym mieszkańcom bezpośredni kontakt ze sztuką i jej wybitnymi twórcami.

 

 

 

 

Plenerowi Artyści z p. Ewą Piórkowską i p. wójtem Waldemarem Cyranem

W tym roku artyści w czasie całego Pleneru gościli u Państwa Iwony i Piotra Olkowskich w Gospodarstwie Agroturystycznym „Przy lesie” w miejscowości Ocięte.

A co tam się działo, to popatrzmy sami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak wykopki, to wykopki!

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie ma lenistwa i już pełen wóz!

Można wracać z pola do domu.

Wykopki udały się!

Prace naszych artystów.

Nasz akordeonista – ANDRZEJ OLTON

Jak widać wszyscy doskonale bawili się, wypoczywali i już deklarują powrót w to miejsce. Zobaczymy jak będzie za rok. A podczas uroczystego wernisażu można było obejrzeć efekty kilkudniowej pracy artystów, w tym obrazy malowane różną techniką, ikony, porcelanę ręcznie malowaną, wycinanki i zdjęcia. Zwiedzający wystawę byli pełni podziwu dla pomysłowości twórców i jakości prezentowanych prac.

Ale  to   jeszcze  nie  koniec ! ! !                            

Kochani jak zawsze najlepsze atrakcje bywają po części oficjalnej. Tym razem było podobnie.

Cała grupa malarska wraz z nami SADOWIANKAMI przeniosła się do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Przy Lesie” do Państwa Olkowskich.

Nasza wspaniała grupa Artystów Malarzy

Państwo Iwona i Piotr Olkowscy, sprawcy całej biesiady w Ociętem

SADOWIANKI – Ela Dębkowska, Hania Dębkowska, Jadzia Borowa, Marysia Szymanik, Tereska Biernat, Bogusia Danaj, Tereska Piwek

Ala Bahniuk, Henia Kibart, Zbyszek Danaj i p. Ewa Piórkowska

Krysia Wetoszka, Piotr Olkowski, Basia Wróbel, Ela Dębkowska, Hania Dębkowska

Zbyszek Danaj, Andrzej Olton, Andrzej Wetoszka, Krysia Wetoszka

Zbyszek Danaj przygotowuje się do zaśpiewania piosenki ze swojego repertuaru

Krysia Wetoszka, Piotr Olkowski, Basia Wróbel, Ela Dębkowska

Po pracy potrzebny jest wypoczynek, radość i zabawa. Dlatego bardzo dużą rolę w naszym życiu odgrywają piosenki ludowe i biesiadne. Śpiewamy je wszędzie, podczas różnych okazji, jakie dostarcza nam życie.

Źródło: SADOWIANKI, Barbara Wróbel, Sadowne 2022