„Sadowianki” z wyróżnieniem

Zakończył się XVII Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Węgrowskie Barwy Jesieni”. Zespół Śpiewaczy „Sadowianki” otrzymał wyróżnienie.

7 i 8 października 2023 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyły się prezentacje sceniczne tegorocznych „Węgrowskich Barw Jesieni”. Komisja konkursowa oceniła uczestników Przeglądu, którzy zaprezentowali się w 6-ciu kategoriach:

  1. chóry, zespoły wokalno-muzyczne,
  2. zespoły folklorystyczne,
  3. soliści i duety,
  4. zespoły taneczne,
  5. teatry i kabarety,
  6. monolog lub recytacja.

Do konkursu przystąpiły łącznie 33 podmioty artystyczne (w kategorii zespoły taneczne brak było konkurencji, gdyż zgłosił się tylko jeden podmiot: Zespól Taneczny LUZ 50+ z Siedlec).

Oczywiście w Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów nie mogło zabraknąć naszego Zespołu Śpiewaczego „Sadowianki”, który jest uczestnikiem Przeglądu od wielu lat. Jak dowiedzieliśmy się, „Sadowianki” zaprezentowały się świetnie na scenie podczas pierwszego dnia „Węgrowskich Barw Jesieni”. Doceniła to komisja konkursowa i nasz Zespół został zaproszony na Finał Przeglądu.

Galę Finałową w WOK Węgrów w dniu 14 października br. poprowadziła p. Katarzyna Zabadała – Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Rozpoczął ją występ Zespołu „Art-Senior”, a kilka słów do publiczności skierowali: p. Elżbieta Lanc – członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, p. Paweł Marchela – Burmistrz Węgrowa i przedstawiciele Komisji Konkursowej XVII Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Osoby te wręczyły również dyplomy i nagrody pieniężne finalistom poszczególnych kategorii konkursu.

P. Dyrektor Zabadała zapoznała wszystkich z wynikami konkursu, a podmioty artystyczne, które zajęły I-sze miejsca w swoich kategoriach, ponownie przedstawiły na scenie swoje prezentacje konkursowe. Były to: Zespół Wokalny „Art Styl” z Siedlec w kategorii chóry, zespoły wokalno – muzyczne; Zespół Kabaretowy „Jar-Senior” z Jarnic i Wesoła Grupa Teatralna „Pantominki” z Łochowa w kategorii teatry i kabarety; p. Irena Zdunek z Wyszkowa w kategorii soliści i duety; p. Mieczysław Staniszewski ze Starejwsi w kategorii monolog lub recytacja; Zespół Ludowy „Węgrowianie” w kategorii zespoły folklorystyczne.

W tej ostatniej kategorii (zespoły folklorystyczne) II miejsce zajął Zespół Ludowy „Jabłoniacy” z Jabłonnej Lackiej, a III miejsce – Zespół Piosenki Biesiadnej „Mrokowiacy” z Lesznowoli. Wyróżnienia otrzymały zespoły: „Gwizdalanki”, „Sąsiadeczki” i „Sadowianki” (szczegółowe wyniki konkursu zapewne będą dostępne na stronie Węgrowskiego Ośrodka Kultury).

Wszystkim finalistom XVII „Węgrowskich Barw Jesieni” gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszej, owocnej kariery artystycznej.

Podczas tej uroczystości rozstrzygnięto też konkurs literacki „Węgrowskich Barw Jesieni 2023” i wręczono nagrody jego laureatom. Oto oni: I miejsce – p. Barbara Maksymiuk z Siedlec, II miejsce – p. Zbigniew Mysłowiecki z Sadownego i III miejsce – p. Barbara Maczkowska z Grębkowa. Gratulujemy!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński