SPOTKANIE WIGILIJNE PN. WSZYSCY RAZEM PRZY WIGILIJNYM STOLE

10 grudnia 2023 r. w hali sportowej w Sadownem zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne pn. Wszyscy razem przy wigilijnym stole– konkurs na najlepszą potrawę wigilijną.

Wydarzenie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Wójta Gminy Sadowne Waldemara Cyrana w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego.  W organizację całego przedsięwzięcia włączyły się Koła Gospodyń Wiejskich, GBP w Sadownem, Sadoweński Klub Seniora, SP w Sadownem. W sprawach logistycznych pomagali pracownicy ZGK w Sadownem.

Do konkursu kulinarnego przystąpiło 9 KGW z terenu gminy Sadowne. W menu potrawy wigilijne. KGW mogło zyskać dodatkowe punkty za aranżację stołu. Organizator powołał komisję w składzie p. Anna Rukat, p. Małgorzata Zyśk, p. Barbara Klimek, p. Marcin Gręda. Przed komisją zostało postawione trudne zadanie.

Oficjalnie naszą wigilię środowiskową rozpoczął wójt gminy Sadowne Waldemar Cyran witając wszystkich przybyłych. Następnie zabrała głos p. Elżbieta Lanc członek Zarządu Województwa Mazowieckiego reprezentując partnera wydarzenia. W oficjalnym przywitaniu głos zabrał również p. Marek Renik wicestarosta Powiatu Węgrowskiego.

Po krótkim przywitaniu uczestnicy wysłuchali i obejrzeli występ Zespołu Śpiewaczego Sadowianki z aniołkami oraz p. Moniki Doktorskiej. Repertuar artystów oczywiście świąteczny. Tak wprowadzeni w nastrój magii świat zebrani rozpoczęli tradycyjną wigilie obfitująca w życzenia i potrawy wigilijne

Przez cały ten czas komisja konkursowa pracowała, aby na koniec przedstawić laureatów konkursu.

Noty w konkursie dla KGW z terenu gminy Sadownem na najlepszą potrawę wigilijną i aranżację stołu wigilijnego. W konkursie wzięło udział 9 na 10 KGW działających na terenie gminy.

I miejsce – KGW w Morzyczynie Włóki

II miejsce – KGW w Płatkownicy

III miejsce – KGW w Zarzetce

Laureaci otrzymali dyplomy oraz wartościowe i praktyczne nagrody.

KGW w Sadownem, KGW w Sojkówku, KGW w Ociętem, KGW „Zalesianeczki” w Zalesiu, KGW „Nadburzanki” w Rażnach, KGW „Złota Roża” w Krupińskiem otrzymały nagrody za udział.

Przepisy nagrodzonych potraw opublikujemy niebawem, może zostaną wykorzystane przez gospodynie domowe w swoim świątecznym menu.

Organizatorzy dziękują bardzo KGW za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom i ich rodzinom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Zdjęcia na stronie https://gok.sadowne.pl/aktualnosc-84-spotkanie_wigilijne_pn_wszyscy_razem.html

Źródło: www.gok.sadowne.pl