500-lecie ruszyło

2014.02.09.1„Mocnym uderzeniem” można nazwać niedzielną imprezę rozpoczynającą obchody 500-lecia Sadownego.

2014.02.09.2W niedzielne południe, 9 lutego mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z miejscowymi, młodymi artystami. Organizatorem tego spotkania było Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „Działam”, a w szczególności jego opiekunowie PP. Mirosława i Marek Renikowie, których osiągnięcia w pracy z młodzieżą stają się już znane na forach ogólnopolskich.

2014.02.09.3Licznie przybyli na spotkanie ze sztuką mieszkańcy Sadownego na scenie Sali OSP Sadowne podziwiali występ utalentowanej wokalistki Anny Łopacińskiej, której akompaniował P. Kamil Kiełek, a później wszystkich oczarowała świetna gra aktorska i tańce w wykonaniu grupy teatralnej sadowieńskiego Liceum. Grupa zaprezentowała spektakl na podstawie sztuki Aleksandra Fredry „Kalosze” – reżyseria: P. Michała Zasłona, scenografia muzyczno – taneczna: PP. Mirosława i Marek Renikowie.

Podsumowanie?  Trzeba to zobaczyć, gdyż opis nie odwzoruje wrażeń i podziwu dla talentu naszej młodzieży. O tym i planach na przyszłość, szczególnie związanych z kolejnymi imprezami 500-lecia Sadownego, opowiedział – podsumowując spotkanie – P. Marek Renik. Można też było obejrzeć małą wystawę promującą osiągnięcia Stowarzyszenia „Działam”.

PS. We wtorek młodzi aktorzy będą odbierać nagrodę za spektakl „Kalosze” na uroczystej gali w Teatrze Polskim w Warszawie. Będziemy o tym pisać.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Proszę obejrzeć też krótką relację filmową z występów >>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński