Bolesław Szabelski i jego utwory

2014.06.08.38 czerwca w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Sadownem odbył się koncert muzyki Bolesława Szabelskiego.

W ramach obchodów 500-lecia Sadownego, w niedzielne przedpołudnie kościół sadowieński gościł artystów – muzyków Filharmonii Narodowej, którzy przygotowali koncert muzyki Bolesława Szabelskiego – znanego kompozytora, organisty i pedagoga, a co najważniejsze – pochodzącego z naszej miejscowości.

Przybyłych artystów i sadowieńskich melomanów przywitał i słowo wstępne wygłosił p. Marek Renik, który wraz z małżonką, z ramienia Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego „Działam”, był głównym organizatorem tego spotkania.

Przed mszą, która odprawiona została w intencji B. Szabelskiego, usłyszeliśmy skomponowane przez niego utwory, które profesjonalnie wykonali dla nas: Agata Marcewicz – Szymańska – śpiew solowy, Jacek Małachowski i Piotr Kopietz – duet akordeonowy. Koncert poprowadziła Barbara Szczęsna – Remisz – konferansjer muzyczny Filharmonii Narodowej, muzykoterapeuta.

O kompozytorze i wykonawcach jego utworów pisaliśmy wcześnie w artykule „Koncert muzyki…”.

Oprócz spotkania z muzyką, obecni na koncercie mogli także zapoznać się z opisem drogi życia kompozytora, która zaprezentowana została w formie wystawy.

Współorganizatorami koncertu byli także: ZSP w Sadownem, Parafia Św. Jana Chrzciciela w Sadownem, Gmina Sadowne i Powiat Węgrowski.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film >>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński