SADOWIANKI – Pracowite lata…

sad28SADOWNE – OLIMPIADA ROLNICZA. 

sad299 lutego 2008 roku w Urzędzie Gminy w Sadownem odbyła się OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH – BLOK: ŻYWIENIE CZŁOWIEKA I GOSPODARSTWO DOMOWE.

Olimpiadę zorganizował Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Siedlcach. W trakcie podliczania punktacji w celu wyłonienia zwycięzcy śpiewały SADOWIANKI.

ROK 2008 – SADOWIANKI

Rok 2008 był bardzo pracowity dla SADOWIANEK. Odbyło się wiele spotkań czyli prób, na których zespół uczył się nowych piosenek, tekstów i melodii a także inscenizacji. Oprócz tego wyjeżdżał na występy. Między innymi:

 1. Barwy Jesieni –  WOK Węgrów
 2. Noc Świętojańska –  Małkinia n/Bugiem
 3. Święto Chleba (21.09.2008) – Węgrów

Nadbużańska Noc Świętojańska to wyjątkowa impreza plenerowa ciesząca się ogromną popularnością. Jak każdego roku chętnych do zabawy nie zabrakło, czego najlepszym dowodem były tłumy ludzi na nadbużańskich błoniach. W ciągu dwóch dni festynu odbyły się koncerty zespołów takich jak: Kasyno, Mega Stars, Renata Dąbkowska – Dystans oraz zespołów ludowych: Jarzębina, Małkinianka, Sadowianki.

sad30

Małkinia 2008 rok

SADOWNE

sad312009 rok, to kolejny rok intensywnej pracy całego zespołu. Przygotowania, występy i wyjazdy:

 1. 4 stycznia 2009 r. –  Kolędy Sadowne
 2. 14 lutego – Jubileusz Małżeństw Sadowne
 3. 22 lutego – Zapusty Sadowne
 4. 19 kwietnia – Wystawa Maszyn Rolniczych Siedlce
 5. 1 maja – Majówka Roskosz
 6. maj – SGGW Warszawa
 7. 21 czerwca – Noc Świętojańska Małkinia
 8. 5 lipca – Dni Broku
 9. 26 lipca – Jubileusz OSP Sadowne
 10. 15 sierpnia – Glina
 11. 16 sierpnia – Dożynki Długosiodło
 12. 30 sierpnia –  Dożynki w Małkini
 13. 20 września – Święto Chleba Węgrów
 14. 17 października – Barwy Jesieni Węgrów

Kilka migawek z 2009 roku.

SADOWNE – KOLĘDY

sad324 stycznia 2009r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami Sadownego i okolicznych miejscowości. Podczas tego spotkania, które miało miejsce w remizie strażackiej, zespół zaprezentował poetycki program wieczoru wigilijnego, pt: ,,Maleńka Miłość”. Publiczność wspólnie śpiewała piękne kolędy i pastorałki.  

sad33SADOWNE – ZAPUSTY

W lutym tego samego roku podczas kolejnego spotkania z mieszkańcami naszej gminy zespół przypomniał jedną ze wspaniałych tradycji, jaką są Zapusty, czyli polski karnawał. Właśnie podczas tych dni starano się najeść do syta dobrych potraw, wytańczyć, wybawić, wyśmiać i wykrzyczeć przed Wielkim Postem. Dziwadła i przebierańcy wspaniale bawili publiczność.

ROSKOSZ – gmina Biała Podlaska 

1 maja 2009 r. odbył się zorganizowany przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania  OHP w Roskoszy piknik rodzinny: ,,Majówka w Roskoszy”. W programie artystycznym pikniku zaprezentowały się amatorskie i zawodowe zespoły rozrywkowe. Na zaproszenie dyrektora ECKiW pana Stanisława Podymskiego gościł tam również zespół SADOWIANKI.

sad34

Wraz z naszym zespołem wystąpił z harmonijką ustną uhonorowany na wielu festiwalach pan Mieczysław Borkowski, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Harmonijek Ustnych. Kilka melodii zagrał również pan dyrektor Podymski.

sad35

W tym dniu SADOWIANKI – śpiewały kameralnie dla artystów polskiej operetki, wspaniałego tenora pana Witolda Matulki i sopranistki pani Joanny Białek (w środku p. dyr. St. Podymski).

WARSZAWA   SGGW

W maju 2009 r. w Warszawie na SGGW przy ul. Nowoursynowskiej odbywały się Mazowieckie Targi Agroturystyczne, podczas, których również śpiewały SADOWIANKI.

sad36

Ala Bahniuk, Zbyszek Danaj, Kazia Krzak, Monika Nozderka, Tereska Piwek

sad37

W drugim rzędzie widoczna Jadzia Borowa, Tereska Piwek, Wandzia Stryjek, Tereska Żach, Basia Decyk, Basia Wróbel, Ania Chojecka i Krysia Wetoszka

Komentarz zamieszczony w Internecie na temat występów brzmiał: –,,Ależ się działo- Publiczność szalała. Wreszcie wszystkich do tańca zachęciły Sadowianki z Sadownego w powiecie węgrowskim. I rzeczywiście podczas ich występu publiczność śpiewała, tańczyła i wspaniale bawiła się.”

sad38

Zabawa podczas występu SADOWIANEK

sad39

SADOWIANKI tańczą podczas występu zespołu Małkinianka

MAŁKINIA GÓRNA

sad40Noc Świętojańska – czerwiec 2009 – kolejna huczna impreza w Małkini.

sad41

SADOWIANKI – Małkinia Górna 2009 rok

sad42

Solista – Zbyszek Danaj

sad43

Widownia: Zespoły SADOWIANKI i MAŁKINIANKA

Źródło: SADOWIANKI, Barbara Wróbel, Sadowne 2014 (kronika dostępna w zbiorach GOK Sadowne)