5 minut o… Święcie 3 Maja

wojtcyranDrodzy Mieszkańcy!

W niedzielę w gminie Sadowne wspólnie obchodziliśmy 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Strażaka. Pierwszy weekend maja to nie tylko odpoczynek od codziennych zajęć, ale także pamięć o dokonaniach naszych przodków.

W dniu wczorajszym nasze Sadowne nie tylko wypiękniało, ale również udowodniło, że miłość do Ojczyzny, Wiary i Tradycji jest wciąż żywa i należy ją pielęgnować przy każdej okazji. Ten świąteczny wystrój Sadownego będzie nam towarzyszył przez cały maj, na czas wyborów najwyższych władz państwowych oraz uroczystych obchodów 25-lecia Samorządu.

Jeszcze raz chciałem serdecznie podziękować za Waszą obecność na uroczystej mszy świętej oraz w dalszej części obchodów – jakże ważnego dla nas Polaków – święta.

Dziękuje również w imieniu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP za obecność na uroczystościach z okazji Dnia Strażaka. Wierzę, że wspólne świętowanie ważnych wydarzeń, zarówno państwowych, jak i lokalnych, wpisze się na stałe w tradycję Naszej Gminy.

          Z wyrazami szacunku

          Wójt gminy Sadowne

          Waldemar Cyran