Pszczółka śpi w ogrodzie…

2016.05.06.1Kolejne zajęcia prezentujące dzieciom ciekawostki przyrodnicze odbyły się 6 maja w sadowieńskim Przedszkolu.

Poznanie tajników życia owadów było celem całodniowych, piątkowych zajęć przedszkolaków. Te tajniki wiedzy zgłębiały na przykładzie popularnego owada – pszczoły. Opowieści o nich snuli Panowie: Artur Małetka i Paweł Bereza, którzy posiadają nieopodal, na Działkach Mrozowa Wola własną pasiekę. Przywieźli też ze sobą jeden ze swoich uli oraz wszystkie akcesoria, które potrzebne są profesjonalistom w prowadzeniu hodowli pszczół.

Dzieciom najbardziej spodobało się wcielanie w rolę hodowcy pszczelarza. Wszystkie chętnie przymierzały kapelusz pszczelarski, musiały dotknąć pszczelego wosku, powąchać propolisu, ale też używały podkurzacza w trakcie pokazu otwierania ula. Ale najciekawszym okazało się obserwowanie rodziny pszczelej umieszczonej w przeszklonej ramce, a także degustacja finalnego produktu owadów – miodu.

Pytań było wiele i dość ciekawych. Znaczna część dzieci wykazała się wcześniejszą znajomością owada, a nawet szczegółami z jego hodowli. Prezentacja była tylko wstępem do innych zajęć, które następnie czekały na przedszkolaków. Dziękując hodowcom pszczół za ciekawe spotkanie, natychmiast maluchy rozpoczęły tematyczną zabawę w rytmie wiersza: „Pszczółka śpi w ogrodzie…”.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński