Dzień Dziecka z wędką

2016.06.05.325 czerwca na łowisku w Sadownem, przy drodze do Wilczogąb, odbyła się impreza wędkarska pod nazwą „Dzień Dziecka z wędką”.

Na pomysł zorganizowania tego rodzaju imprezy wpadł Zarząd Koła nr 27 PZW w Sadownem. Znalazło się też odpowiednie łowisko – staw p. Emila Filipiaka i oczywiście współorganizatorzy i sponsorzy, wśród których znaleźli się: Nadleśnictwo w Łochowie i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem. Tuż po godz. 14.00 na swoje stanowiska udało się 34. zawodników – jak podają organizatorzy – wiek ich zamykał się w granicach 3-12 lat, a więc poważny. Zawodnicy mieli też swoich pomocników, ale tylko – pomocników, gdyż sami musieli walczyć przez pełną godzinę z dobrymi braniami i gromadzić wyciągane okazy, których waga przeliczana była na punkty.

Ostatecznie okazało się, że największą rybę tego dnia złowił Dawid Trojan (1950 g), który też popisał się najlepszym wagowo ogólnym połowem – 5056 pkt. Dało mu to pierwsze miejsce, a tuż za nim na podium znaleźli się: Sandra Zawadzka – 3506 pkt i Szymon Krasnodębski – 2896 pkt. Nasze gratulacje.

Zwycięzcy zawodów mogli cieszyć się z pierwszych pucharów wręczanych przez Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana, ale też wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami, które przygotowali dla nich sponsorzy.

Oprócz wrażeń wynikających z udziału w zawodach, dzieci i ich rodziny mogły uczestniczyć w konkursach z nagrodami, a także – jak to bywa na piknikach – skosztować produktów przygotowywanych obok na grillu.

Szczególne podziękowania należą się Zarządowi Koła nr 27 PZW i współorganizatorom  za ciekawy pomysł i przygotowanie pikniku rodzinnego, a p. Emilowi Filipiakowi za udostępnienie i organizację imprezy na świetnym łowisku – być może nie ostatni raz.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński