Leśna wędrówka

2016.06.17.1Maluchy tym razem postanowiły zgłębić tajniki lasu i umówiły się z Panem Leśniczym.

Jak zawsze głodne wiedzy, sadowieńskie przedszkolaki postanowiły odwiedzić 17 czerwca leśniczówkę w Sadownem i porozmawiać z leśniczym p. Wojciechem Zakrzewskim. Jako, że droga z przedszkola do leśniczówki jest dość, dość – jak na ten wiek, wskazana była podwoda. W mig pokonano tę trasę szkolnym autobusem, a pod okazałą siedzibą Leśnictwa czekał już przewodnik, który – po powitaniu – poprowadził całą przedszkolną gawiedź duktami leśnymi.

Po drodze oczywiście same niespodzianki. Znane wszystkim zwierzątka, owady, różnorakie drzewka i… opowieści o nich, ciekawe i jakże pouczające. Nie sposób także pominąć w tym wszystkim i na pierwszych miejscach: ciszy w lesie, ekologii, dbania o porządek oraz, jak to przystało na leśniczych, wyjaśniania zasad gospodarki leśnej przez duże „G”.

Maluchy, jak zwykle, zasypywały p. Wojtka pytaniami, a ten spokojnie i szczegółowo na nie odpowiadał. Można byłoby w ten sposób obejść dookoła cały Jegiel, ale… trzeba było też odwiedzić stałe do spotkań i zabaw miejsce: polanę Koła Łowieckiego „Kszyk”. Tam czekało już ognisko, patyki i kiełbaski, które przedszkolaki ochoczo zaczęły opiekać. Wiedza, świeże powietrze, smakowity posiłek, a później wymyślne, oczywiście leśne zabawy. Jakże miło spędzone przedpołudnie i znowu jest co wspominać. W imieniu naszych maluchów dziękujemy p. Leśniczemu i jego współpracownikom. Polecamy się na przyszłość!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński