Jeszcze o ogrodach…

2016.07.18.1Kilka dni temu zakończył się Konkurs pn. „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2016”. Powróćmy na chwilę do niego.

Wiosną tego roku Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem ogłosił Konkurs, którego głównym celem było promowanie naszej Gminy, a także zachęcenie jej mieszkańców do upiększania swoich posesji i najbliższego terenu. Pierwsi odważni zgłosili swoje ogrody i zaprezentowali je Komisji Konkursowej, która dość skrupulatnie poddała je punktowej ocenie. Warto było!

Ogrody są naprawdę wspaniałe, zadbane, kolorowe, a i wiele w nich nowatorskich rozwiązań, które warto pokazać i promować wśród innych miłośników przydomowych zielonych zakątków. Przysporzyło to trochę problemów Komisji, która jednak zobowiązana była do sklasyfikowania uczestników na podium Konkursu. Udało się, pisaliśmy o tym w artykule: „Najpiękniejsze ogrody wybrane!”. Zapewne będą też kolejne edycje tego Konkursu i zachęcamy Państwa do udziału w nich, gdyż warto pokazać i pochwalić się swoją pracą, tym kawałkiem zieleni, który daje nam ochłodę, ukojenie i schronienie od problemów życia codziennego. Podsumujemy Konkurs słowami Jonasza Kofty ze znanej chyba wszystkim piosenki:

Pamiętajcie o ogrodach –
Czy tak trudno być poetą?
W żar epoki nie użyczy wam chłodu
Żaden schron, żaden beton

Jeszcze tylko słowo: laureaci Konkursu już niebawem, bo 15 sierpnia, podczas Dożynek Gminno – Parafialnych w Sadownem zostaną uhonorowani cennymi nagrodami. Ale zobaczmy kilka ujęć z konkursowych ogrodów, bo warto je pokazać.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst: Sławek Chyliński

Foto: dokumentacja konkursowa