Retro Moto Show 2016

2016.08.14.114 sierpnia do Sadownego na pokaz Retro zjechała się prawie setka pojazdów nie pierwszej młodości.

Niedzielne przedpołudnie w Sadownem tym razem stało się rajem dla miłośników motoryzacji – odbyła się II edycja Retro Moto Show. Różnego rodzaju pojazdami zapełnił się parking przy Placu Kościelnym. Na hasło rzucone przez organizatorów imprezy, wśród których znalazł się Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, właściciele automobili i jednośladów pospiesznie zapełniali swoimi pojazdami plac i… zabrakło miejsca – w tym roku zainteresowanie tego rodzaju spotkaniem przeszło wszelkie oczekiwania.

Po wstępnej prezentacji pojazdów i wymianie doświadczeń przez ich właścicieli, wszystkie pojazdy uczestniczyły w korowodzie, który poprowadził wiekowy Ford OSP Wilczogęby. Korowód mieli okazję obejrzeć mieszkający przy trasie Sadowne – Stacja PKP Sadowne – Sokółka – Sadowne.

Imprezę Retro Moto Show prowadził p. Janusz Urbankowski, który „błysnął” wiedzą z zakresu motoryzacji, a dzięki własnej inwencji „naciągnął” wielu uczestników pokazu na dość obszerne i osobiste wypowiedzi, które z zaciekawieniem wysłuchała obserwująca wydarzenia publiczność. W trakcie pokazu przeprowadzono też konkurs wolnej jazdy jednośladów, w którym bezkonkurencyjnym okazał się p. Artur Jóźwik z Zalesia na MZ Trophy 150. Tuż za nim uplasowali się p. Damian Łojek z Goworowa i p. Rafał Borowski z Siedlec.

Komisyjnie Organizatorzy też wybrali najstarsze pojazdy tego Show, wśród których znalazły się: Junak M10  – 1961 r. produkcji, właściciel – p. Karol Kowalczyk z Sadownego, Renault 4TL – 1970 r. produkcji, właściciel – p. Ryszard Wieczorek ze Stanisławowa i motocykl MZ TS 250 z 1979 r., którego właścicielem jest p. Andrzej Jagielski z Goworowa.

Zwycięzcy konkursu jednośladów i właściciele najstarszy pojazdów otrzymali z rąk Wójta Gminy p. Waldemara Cyrana puchary. Gospodarz Gminy, podsumowując tegoroczną imprezę, wysoko ocenił jej przygotowanie, jak też podziękował wszystkim za uczestnictwo i… oczywiście zaprosił już na przyszłoroczne Retro Moto Show w Sadownem.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński