II Memoriał Szymka Oltona

2016.08.14.214 sierpnia już po raz drugi fani piłki nożnej mieli okazję uczestniczyć w Memoriale Szynka Oltona i uczcić jego pamięć.

Po otwarciu Memoriału i powitaniu rodziny Szymka oraz kibiców, wszyscy obecni uczcili jego pamięć minutą ciszy , a przedstawiciele Organizatorów i Rodziny Szymka zapalili na jego grobie symboliczną lampkę.

Pomysł na uhonorowanie swojego klubowego kolegi, który poniósł śmierć w wyniku wypadku drogowego,  narodził się w ubiegłym roku wśród zawodników Klubu Sportowego WICHER Sadowne. Postanowiono, iż cyklicznie będzie odbywał się Memoriał, w którym mogą wziąć udział zainteresowane drużyny piłki nożnej. I stało się…

Od ubiegłego roku Memoriał Szymka Oltona jest cyklicznym Turniej Piłki Nożnej, którego w tym roku  organizatorami byli: Klub Sportowy WICHER Sadowne, Urząd Gminy Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Zarząd Województwa Mazowieckiego.

14 sierpnia w rywalizacji na boisku w Sadownem wzięły udział 4 drużyny: „Wicher” Sadowne, „Wicher 2” Sadowne, Klub Przyjaciół Sadownego i Spiżowi Mocni. Drużyny rozgrywały mecze  2×10 minut systemem każdy z każdym. Po zaciętej, wyczerpującej i czasem bratobójczej walce najlepszą drużyną okazał się „Wicher” Sadowne. Na drugim miejscu rozgrywki zakończyli Spiżowi Mocni, a na trzecim – Klub Przyjaciół Sadownego. Najlepszym piłkarzem Turnieju wybrano Krystiana Mianowicza.

Puchary i pamiątkowe medale wręczyli zawodnikom: ojciec Szymka p. Jan Olton i Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran.

Organizatorzy dziękują zawodnikom za udział w Memoriale, a kibicom za doping. Jednocześnie zapraszają na kolejny, trzeci już Memoriał, który odbędzie się w przyszłym roku.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński