Mali artyści wystąpili

W piątkowe popołudnie 20 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem dzieci prezentowały swoje umiejętności w ramach pierwszego spotkania z cyklu „Prezentacje artystyczne”.

Od października ubiegłego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem ruszyły zajęcia stałe: taneczne, wokalne, ceramiczne, plastyczno – techniczne, teatralne, muzyczne oraz gimnastyczno – cyrkowe. Uczestnicy tych zajęć, przeważnie dzieci, spotykali się każdego tygodnia, nabywając i utrwalając nowe umiejętności.

Cykl spotkań pn. „Prezentacje artystyczne” ma na celu podsumowanie pewnego etapu zajęć, ukazanie nabytych przez dzieci umiejętności oraz kształtowanie w nich nawyku właściwego prezentowania swojej osoby i pracy w grupie. Spotkania mają też na celu danie możliwości wykazania się uczestnikom zajęć przed widownią i swoimi najbliższymi, a także ukazanie ich talentów.

20 stycznia widownia, po otwarciu spotkania przez p. Ewę Piórkowską – Dyrektora GOK w Sadownem,  miała okazję obejrzeć scenki satyryczne: „Kucharki”, „Teleludek”, „Babcie” i „Lustereczko”, które przygotowały na wesoło i pouczająco dzieci biorące udział w zajęciach teatralnych, prowadzonych przez p. Danutę Chylińską. Dodatkowa scenka została zarezerwowana dla troszkę starszych: p. Moniki i p. Marcina, którzy improwizowali w „Lekarstwie misia”.

Po tym występie uroczyście wręczono nagrody laureatom konkursu GOK pn. „Najładniejsza ozdoba świąteczna”.

W grupie najmłodszej laureatami zostali:

I miejsce – Julia Koroś, ZSP Grabiny, klasa „0”

II miejsce – Radosław Tymiński – Przedszkole w Sadownem

III miejsce – Natalia Wisłowska – ZSP Grabiny, kl.III

W tej kategorii wiekowej przyznano dwa wyróżnienia: dla Leny Skonecznej z SP Kołodziąż, kl.I i dla  Aleksandry Skonecznej z kl. III SP Kołodziąż.

Laureaci w grupie 10-15 lat:

I miejsce – Izabella Ilczuk, SP Sadowne, kl.Vb

II miejsce – Aleksandra Sobolewska, SP Kołodziąż, kl. VI

III miejsce – Julia Buber – Bubrowiecka, ZSP Grabiny, kl.IV

Laureaci w grupie 15+:

I miejsce – Natalia Brzostek Gimnazjum w Sadownem, kl. IIc

II miejsce – Natalia Ogonowska, Gimnazjum w Sadownem, kl. II c

III miejsce – Karolina Kowalewska, Gimnazjum w Sadownem,  kl.I c.

W tej kategorii przyznano jedno wyróżnienie dla Wiktorii Kowalczyk z kl. I c Gimnazjum w Sadownem.

Trzecia część spotkania „Prezentacje artystyczne” dała możliwość ukazania umiejętności wokalnych dzieci uczestniczących w zajęciach GOK, które prowadzi p. Monika Krześniak – były to pięknie wykonane kolędy i pastorałki przy akompaniamencie prowadzącej zajęcia.

Jak to się mówi: „Nauka nie idzie w las”, o czym mogliśmy przekonać się podczas występów uczestników zajęć. Choć dzieci miały niewiele czasu na ich przygotowanie, to prezentacje podobały się i to nie tylko licznie przybyłym członkom rodzin małych artystów. Gratulujemy pierwszego występu i oczekujemy na kolejne i kolejne.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński