Gminny Dzień Kobiet

Wieczór 11 marca w Sadownem i niezapomniane spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Na zaproszenie Pana Wójta przybyły na nie bardzo licznie mieszkanki Naszej Gminy.

Sobota, późne popołudnie – uroczyste spotkanie zainicjowane przez Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana. Do Sali OSP, w której odbywał się Gminny Dzień Kobiet, przybyły licznie bohaterki tego spotkania – mieszkanki Gminy Sadowne.

Jeżeli uroczyście, to oczywiście symboliczny kwiatek, życzenia od drugiej, brzydszej połowy mieszkańców. W imieniu mężczyzn Naszym Paniom przekazał je Włodarz Gminy. Następnie odbyła się zapowiadana część artystyczna.

Dzieci z Grupy Teatralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem zaprezentowały przygotowane przez siebie wesołe scenki, które nosiły wspólny tytuł: “Dzień Kobiet na wesoło”. Występ miał formułę programu telewizyjnego, w trakcie którego młodzi aktorzy wcielali się w rolę prezenterów przekazujących widzom najświeższe wiadomości z kraju, przegląd wydarzeń sportowych, wywiady, fragmenty wieloodcinkowych seriali telewizyjnych, modę na tzw. wybiegu, a także przykładową reklamę – w tym przypadku plastra odchudzającego o nazwie “CHUD-NIJ”.

Pod kierunkiem prowadzącej w GOK zajęcia teatralne p. Danuty Chylińskiej, swoje umiejętności aktorskie mieli okazję zaprezentować jej podopieczni: Ala Gajewska, Iza Ilczuk, Zuzia Gierej, Maja Bubrzyk, Maja Wójcik, Natalka Subda, Madzia Narowska, Dominika Pacuszka, Kuba Puścion, Sebastian Wydro i Witek Bereza.

Po nich wystąpiła grupa profesjonalistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie. Z poprzedniego ich występu na sadowieńskiej scenie pamiętamy, iż nazwa tego Zespołu związana jest z jedynym w roku tak uroczystym Świętem Pań – Dniem Kobiet. Szkolny Zespół „Raz na jakiś czas, nie częściej niż raz w roku, zawsze na Dzień Kobiet”, w którego skład wchodzą uczniowie oraz ich Dyrektor p. Andrzej Suchenek, a także profesjonalni muzycy, rozbawił publiczność znanymi przebojami polskiej, i nie tylko, estrady. Występ przeplatany był historią Święta Kobiet i anegdotami, które świetnie przekazywał p. Wociech Laskowski – również profesor łochowskiej Szkoły.

Świetna zabawa trwałaby długo, humory dopisywały, ale późna pora ponaglała organizatorów imprezy i jej uczestników. W trakcie spotkania na Panie czekały również inne atrakcje. Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem przygotował dzięki sponsorom losowanie ciekawych nagród – gadżetów i specjalnych usług oferowanych Paniom. Dzielnie i sprawnie rozdawała je posiadaczom wylosowanych “numerków” p. Ewa Piórkowska wraz ze swoimi pomocnikami. W finale pojawiły się też słodkości – torty z życzeniami, bardzo dobre, które wszystkim serwowała p. Basia (ich wafelkowe porcje zapewne nie miały wpływu na różnego rodzaju restrykcyjne diety, które czasami stosują Nasze Panie).

Na spotkaniu swoją obecność zaznaczyło również Szkolne Koło Wolontariatu, które zbierało symboliczne “grosiki” dla Pani Danuty, którą czeka w najbliższym czasie skomplikowana operacja. Akcja jeszcze trwa i jest możliwość wsparcia tej inicjatywy – zachęcamy.

A impreza? Świetna i szkoda tylko, że odbywa się tak, jak mówi nazwa łochowskiego Zespołu: “Raz na jakiś czas, nie częściej niż raz w roku, zawsze na Dzień Kobiet”.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński