Było miło i… wesoło!

Już po raz trzeci na zaproszenie Wójta Gminy Sadowne licznie odpowiedziały mieszkanki Naszej Gminy. Na uroczystych obchodach Gminnego Dnia Kobiet w Sadownem jak zawsze nie można było powstydzić się frekwencji.

W godzinach wieczornych 10 marca w Sali OSP Sadowne odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Kobiet. Jej organizatorem był Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem. Przybywające na tę uroczystość Panie witano „w progu” symboliczną różyczką i numerowanym losem, który w dalszej części spotkania dawał szansę na otrzymanie nagrody niespodzianki.

Uroczystość, w imieniu organizatorów, rozpoczęła p. Danuta Chylińska – instruktor teatralny Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, zapowiadając jednocześnie artystów, którzy postanowili umilić czas przybyłym gościom. Pomysłodawca tego spotkania p. Waldemar Cyran przekazał wszystkim Paniom w swoim imieniu i tej „brzydszej” części mieszkańców Gminy najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta, a w przerwach pomiędzy występami p. Dyrektor GOK Ewa Piórkowska wcieliła się w rolę dobrej wróżki, obdarzając właścicieli wylosowanych „numerków” drobnymi gadżetami i karnetami umożliwiającymi skorzystanie z usług lokalnych firm, które po części stały się sponsorami naszego Dnia Kobiet.

Jako pierwsze widzów zabawiły grupy teatralne działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem. Grupa młodsza, ale bardziej zaawansowana, zaprezentowała przedstawienie „Makabryczne igraszki”. Premiera tej sztuki odbyła się 16 lutego 2018 r. podczas Maratonu Siatkarskiego Gramy dla Natalki. W przedstawieniu wystąpiły bajkowe postacie, a wcielili się w nie: Kuba Puścion – wilk; Witek Bereza – gajowy; Oliwka Kałuska – Czerwony Kapturek; Amelka Puścion, Zuzia Gierej, Iza Ilczuk, Sebastian Wydro i Sebastian Subda – krasnoludki; Madzia Narowska i Dominika Pacuszka – konferansjerzy. Natomiast Maja Bubrzyk odegrała dwie role – konferansjera i krasnoludka (zastępstwo za Natalkę Subdę).

Drugi występ był dla wszystkich niespodzianką. Zaprezentowała go nowopowstała grupa nieco starszych aktorów, którzy też chcieli sprawdzić się aktorsko i przygotowali występ zatytułowany „Prawo jazdy”. Bohaterami tego przedstawienia były czarownice, w które świetnie wcieliły się panie: Ewa Piórkowska, Barbara Klimek, Monika Kądziela, Agnieszka Narowska, Magda Zyśk i Anna Płocharska oraz sowy, którymi przez chwilę byli panowie: Sebastian Kowalczyk, Marcin Skarpetowwski i Szymon Piórkowski. Obydwa przedstawienia rozbawiły publiczność, która często nagradzała aktorów brawami. Przedstawienia wyreżyserowała p. Danuta Chylińska, która zadbała również o scenografię i kostiumy.

Jako ostatnia, swoją część artystyczną zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie, wspomagana wokalnie i muzycznie przez ks. Piotra Jarosiewicza i pod kierownictwem dyrektora szkoły p. Andrzeja Suchenka. Podczas programowych przerw czas widowni umilał humorystycznymi opowieściami nauczyciel ZSP w Łochowie p. Wojciech Laskowski.

Swój program przedstawiły dziewczęta z Zespołu „Aniołki Andrzeja”, a kilka znanych i lubianych piosenek oraz skeczów widzowie mogli usłyszeć oraz zobaczyć w wykonaniu występującego u nas po raz kolejny zespołu męskiego ZSP w Łochowie, który przyjął nazwę „Raz na jakiś czas, nie częściej niż raz w roku, zawsze na Dzień Kobiet”.

A finał? Tort, właściwie dwa, z życzeniami dla naszych Pań od Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana i… zapowiedzi kolejnych wspólnych, ciekawych spotkań. A więc do zobaczenia!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński