I wspomogli Pawła!

To tylko 5 km, ale nie o to chodzi. Ważny był udział w tej imprezie, bo trzeba wspomóc Pawła. Swój udział zaznaczyła tu nowa Sekcja Nordic Walking naszego „Wichra”.

Od pewnego czasu „Aktywni Węgrów” informowali na swojej stronie https://www.facebook.com/aktywniwgw/ o organizowanej imprezie biegowej, z której dochód w całości przeznaczony będzie na pokrycie kosztów leczenia chorego na stwardnienie rozsiane kolegi – Pawła z Węgrowa. Zachęcali też wszystkich do udziału w „Biegu dla Pawła”. I stało się…

Popołudniem 30 czerwca nad węgrowskim Zalewem pojawiło się wielu biegaczy i zawodników nordic walking, od tych najmłodszych do najstarszych, od amatorów do profesjonalistów, którzy nie opuszczają żadnych imprez biegowych. Organizatorzy świetnie przygotowali tę imprezę, włączając w nią wszystkich ludzi dobrej woli i licznych sponsorów. Dzięki temu mogły odbyć się biegi w kategoriach dziecięcych i ten główny, po rozgrzewce z Karoliną Młynik– bieg i marsz nordic walking na 5 km.

5 km to trzy okrążenia wokół Zalewu, ale już po pokonaniu trzeciej części dystansu zawodnicy mogli zrezygnować, a i tak otrzymywali medal pamiątkowy. Na zwycięzców czekały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczał Wiceburmistrz Węgrowa p. Leszek Redosz. Organizatorzy nie zapomnieli też o innych uczestnikach zawodów – po licytacjach odbyło się losowanie drobnych upominków dla nich. Wiele się jeszcze działo, ale do zapoznania się ze szczegółami i wynikami poszczególnych konkurencji polecamy stronę „Aktywnych Węgrów”. Podsumujmy – kto wygrał? Wygrali wszyscy…

A dla sadowieńskich zawodników nordic walking wielkie brawa za udział i wsparcie tym Pawła. Jak sami twierdzą, była to dobra próba i rozgrzewka przed czekającą nas imprezą w Sadownem – Biegiem i Marszem Nordic Walking ku czci bł. Edwarda Grzymały, która odbędzie się już 8 lipca. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński