O niepodległości…

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. Jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Uroczyście uczczono ją w Grabinach.

W tym roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przez cały rok pamiętaliśmy o tej rocznicy. Odbywały się wycieczki tematyczne związane z tym świętem. W czerwcu odbyła się wycieczka rowerowa po Gminie Sadowne szlakiem „miejsc ciekawych historycznie”. W Krupińskiem pod „Dębem Niepodległości” odbyła się lekcja historii o drodze Polski do niepodległości. W wakacje uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunką wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez GOK – „100 kilometrów na 100 – lecie odzyskania Niepodległości”.  Zwiedziliśmy również Muzeum Wojska Polskiego. Gościliśmy również w naszej szkole zespół taneczny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem z programem czczącym 100 lat niepodległości.

Ten ważny dla całego narodu polskiego temat poruszany był i nadal będzie na lekcjach historii, języka polskiego i godzinach wychowawczych.

Dziś w naszej szkole uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania  niepodległości uroczystą akademią…

Więcej na stronie http://zspgrabiny.pl/szkola-podstawowa/2018/11/09/100-lecie-odzyskania-niepodleglosci/#more-2397

Źródło: www.zspgrabiny.pl