Jeszcze raz…

…najserdeczniejsze życzenia dla naszych Pań z okazji Ich Święta.

Życzeniami i symboliczną różyczką dla przybyłych Pań Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran rozpoczął 9 marca spotkanie w Sali OSP Sadowne z okazji Dnia Kobiet. Atmosfery i podniosłości tego spotkania nie da się opisać, a więc w skrócie…

Po oficjalnym powitaniu odbyła się część artystyczna, którą rozpoczęli młodzi artyści z Grupy Teatralnej BAJ, prowadzonej przez p. Danutę Chylińską w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem. Grupa zaprezentowała przedstawienie pt. „Ach te czarownice”, ale niech nikt nie porównuje bohaterek przedstawienia do obecnych Pań na widowni – to tylko teatr i sztuka.

W przerwie scenicznej p. Ewa Piórkowska, już tradycyjnie, przeprowadziła losowanie gadżetów i niespodzianek dla uczestniczek uroczystości. Mogło się wydawać, że czynność ta trwa w nieskończoność, ale Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, dzięki hojności lokalnych sponsorów, z roku na rok poszerza „worek z prezentami” dla uczestniczek Gminnego Dnia Kobiet. W rolę „kurierów” sprawnie dostarczających pod właściwy adres prezenty wcielili się Panowie: Waldemar Cyran, Marcin Gręda i Tomasz Szymanik

A następnie – RAZ NA JAKIŚ CZAS NIE CZĘŚCIEJ NIŻ RAZ W ROKU ZAWSZE NA DZIEŃ KOBIET. Już po raz czwarty do Sadownego na Dzień Kobiet zawitała już dwudziestoosobowa grupa artystyczna o tej ciekawej nazwie, działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie pod kierunkiem Dyrektora tej Placówki p. Andrzeja Suchenka. I tu… repertuar, który składał się ze znanych polskich utworów muzycznych, oczywiście dobranych tematycznie, a także humorystycznych „wstawek” w wykonaniu należących do zespołu profesorów łochowskiej średniej szkoły.

Po takich emocjach, wspólnym śpiewie i z zamiarem „wystudzenia”, a może osłodzenia chwili, na salę wjechał tort, a właściwie dwa torty, których „autorami” był Wójt Gminy Sadowne i Rada Gminy Sadowne.

To tak w skrócie. Zobaczmy, jak to faktycznie wyglądało…

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński