Walentynki w Orzełku

14 lutego w Orzełku odbył się Walentynkowy Turniej Gier Planszowych.

Organizatorami walentynkowej imprezy dla dzieci byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowne, Wójt Gminy Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadownem. Swoich pomieszczeń na Turniej udostępniła Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku, która – jak zobaczymy na zdjęciach – może pochwalić się wieloma sukcesami w nauczaniu i realizacji zajęć pozalekcyjnych.

W południe 14 lutego przedstawiciele Organizatorów Turnieju nie tylko powitali przybyłe na to spotkanie dzieci i ich rodziców, ale wraz z nimi przystąpili do rozgrywek przy wykorzystaniu różnorodnych gier planszowych i nie tylko. Przy okazji, okazuje się, że jest to świetny sposób na promowanie wśród mieszkańców, a głównie dzieci, sposobu na wspólne, rodzinne spędzanie wolnego czasu w formie przystępnej i bezpiecznej. Działania te wchodzą również w zakres zadań profilaktycznych Gminy Sadowne przeciwdziałających przemocy w rodzinie.

Oczywiście w planach również były i inne atrakcje – pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. To jednak w dalszej kolejności, bo na razie wszystkich pochłonęły rozgrywki. Nie sposób pominąć podziękowań, które należą się Organizatorom walentynkowego spotkania w Orzełku – dzieci na pewno czekają na kolejne.

Zdjęcia w galerii Google>>>           

Tekst/foto: Sławek Chyliński