Przedszkolaki świętowały!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września. W tym roku jest to niedziela, a więc sadowieńskie Przedszkole świętowało dzień później.

Od rana przedszkolaki nie narzekały na brak zajęć, które uwielbiają. Dzieciaki z grupy młodszej i grupy starszej, Biedronki i Pszczółki wyległy na przyszkolne sztuczne boisko, gdzie razem z wychowawczyniami bawiły się w różne ciekawe zabawy – do utraty tchu. Jak święto, to święto – dobrej zabawy nie ma też bez kółeczka i śpiewu, baloników i baniek mydlanych. Za wzorowe zachowanie i dobrą współpracę w grupie wszyscy otrzymali wykonane ręcznie medale: JESTEM SUPER PRZEDSZKOLAKIEM. Będzie czym pochwalić się w domu…

Była też i druga część świątecznego dnia, która odbywała się w sali i polegała na nauce poprzez zabawę w formie zadań do wykonania. Z dużym zainteresowaniem wszystkich spotkała się m.in. zabawa pn. „Mali Detektywi” – za pomocą specjalnej lupy dzieciaki odszukiwały i przeliczały przedmioty w sali np. krzesła, lampy, stoliki itp. Bardzo podobała im się rola detektywa.

W obcowaniu z małymi przedszkolakami, jak widać, nigdy nie ma nudy, ale ich wdzięczność za wspólną zabawę niweluje wszelkie smutki i zmęczenie. Jeszcze raz życzę Wam wszystkiego najlepszego Drogie Przedszkolaki i Drogie Panie Wychowawczynie!

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński/Agata Sędek