Dobra wiadomość dla czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem

Biblioteka wraca do pracy.

Na podstawie rekomendacji Biblioteki Narodowej zgodnie z § 10 ust. 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem od 30 listopada do dnia 23 grudnia 2020 roku otwiera się dla swoich czytelników.

Przywracamy dostęp do księgozbioru w wypożyczalni i czytelni z zastrzeżeniem, że w wypożyczalni jednocześnie może przebywać 10 osób, a w czytelni 5, zgodnie z zasadą: 1 osoba na 15 m2 powierzchni pomieszczenia (z wyłączeniem bibliotekarzy). Przypominamy też o obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk oraz o zachowaniu dystansu co najmniej 1,5 m pomiędzy osobami przebywającymi w bibliotece.

GBP w Sadownem podjęła również dodatkowe działania na rzecz użytkowników tj. wprowadzamy większy limit wypożyczanych egzemplarzy oraz przedłużamy okres wypożyczenia. Nadal aktualna jest usługa „Książka na telefon”- odbiór w bibliotece lub z dowóz do czytelnika. To udogodnienie polecamy szczególnie dla seniorów.

GBP w Sadownem czynna będzie w w/w okresie w godz. 8.00 do 18.00.

Filie biblioteczne nadal zostają zamknięte. W filiach trwa skontrum.

To nie koniec dobrych informacji. W GBP w Sadownem dla czytelników czeka wiele nowości. W roku 2020 dzięki środkom organizatora, Biblioteki Narodowej oraz darczyńców księgozbiór biblioteki wzbogacił się o prawie 2 tyś. egzemplarzy. Z roku na rok w bibliotece przybywa wiele nowości, a w związku z tym pojawiła się potrzeba wygospodarowania większej ilości miejsca dla książek. Dziś (27 listopada) zostały zamontowane nadstawki do regałów bibliotecznych.

Zapraszamy do naszej biblioteki!

Tekst/foto: GBP Sadowne