Tak trzymać!

Wędrówki rowerowe, piesze, morsowanie, Nordic Walking, zwiedzanie świata, latem, zimą… czy już wszystko? Nie do końca…

To główne pasje p. Agaty Sędek poza pracą w sadowieńskim Przedszkolu. Są wakacje, wkrótce skończą się, ale jeszcze w pełni można oddawać się przyjemnościom sportowym i to z sukcesami. Osiągane wyniki to skutki systematycznego treningu, ale też życiowego zacięcia. Oto wydarzenia sportowe tylko z ostatnich dni:

21 sierpnia – Serafin, gm. Łyse

Gmina Łyse, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych oraz Morsy z Łysych 21 sierpnia 2021 roku na terenie kompleksu rekreacyjnego „Jezioro Krusko” w Serafinie k. Łysych zorganizowały III Kurpiowski Bieg Morsa. W ramach imprezy odbył się marsz Nordic Walking na dystansie 5 km, w którym p. Agata zajęła 2 miejsce i stanęła na podium. Czas brutto to 00:40:25.

22 sierpnia – Rażny, gm. Sadowne

W Rażnach odbył się siódmy Bieg pn. „Nadbużańska Szóstka”. Jego organizatorami byli: Gmina Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Klub Sportowy „Wicher” Sadowne, a partnerem organizatorów był Nadbużański Park Krajobrazowy. Tym razem w marszu Nordic Walking nie było kategorii open, ale dystans ponad 6 km p. Agata pokonała w czasie 00:54:21.26. Dało to Jej II miejsce w swojej kategorii wiekowej i oczywiście podium.

28 sierpnia – Komorowo, gm. Ostrów Mazowiecka

Z inicjatywy Grupy Biegowej „Ostrów Biega” odbył się tu 4. Bieg Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie oraz Piknik historyczno-militarny i jednocześnie Piknik dla dzieci z okazji Końca Wakacji. W ramach Biegu zorganizowano również marsz Nordic Walking na 5 km. Pani Agata wystartowała i pokonała tę trasę w bardzo dobrym czasie 00:40:27, zajmując 12. miejsce open, które tym razem nie kwalifikowało do podium w kategorii kobiet (nie było tu kategorii wiekowych).

Gratulujemy sukcesów i zacięcia w realizacji swoich pasji. Wszystkiego dobrego w życiu osobistym i zawodowym. Tak trzymać!

Tekst: Sławek Chyliński