Bieg na rzecz Ziemi

W sobotę 16 października w Węgrowie odbył się XVI Bieg na rzecz Ziemi.

Bieg na rzecz ochrony Ziemi to nawiązanie do tradycji Indian, dla których bieg jest formą modlitwy i deklaracją ochrony środowiska. Biegiem wzmacniamy siebie, poznajemy miejsca i ludzi. Nie chodzi tu o sportowe rekordy, a wręcz przeciwnie, liczy się uczestnictwo, szacunek dla naszej matki Ziemi i innych ludzi – informuje nas główna organizatorka węgrowskiego Biegu p. Monika Doktorska.

XVI Bieg na rzecz Ziemi rozpoczął się w sobotnie przedpołudnie dziesięciokilometrowym biegiem i marszem ulicami Węgrowa do Jartypor i na powrót do Węgrowa, gdzie uczestnicy kończyli swoją marszowo-biegową przygodę w Parku Armii Krajowej. Tu, po południu, odbył się Piknik Profilaktyczny z udziałem polskich indianistów.

Ciekawe wydarzenie z przesłaniem – godne polecenia i uczestnictwa w działaniach na rzecz ochrony naszej Ziemi. Ciekawostka: organizatorzy już informują i zapraszają na przyszłoroczną dużą imprezę – 45. Zlot Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian, który odbędzie się nieopodal nas, w Starych Lipkach.

Tekst/foto: Sławek Chyliński