Poznaj sposoby na to, jak pomóc ptakom przetrwać zimę

Dokarmianie ptaków zimą to ważne i odpowiedzialne zajęcie. Jeżeli zdecydujemy się na dokarmianie, musimy robić to bardzo regularnie, gdyż ptaki w łatwy sposób przyzwyczajają się do miejsca, w którym znajdują pokarm. 

***

***

Każdy może zadbać o ptaki ustawiając karmnik w bezpiecznym dla nich miejscu, gdzie nie będą miały dostępu koty i inne drapieżniki.

Dobór pokarmu jest szczególnie istotny. Powinien być bogaty w ziarna oleiste np. słonecznik. Dziś popularnym przysmakiem ptaków są „pyzy”, są to gotowe mieszanki tłuszczowo-nasienne, w formie kul lub dzwonków.

Ptaków nie należy dokarmiać żywnością dla ludzi, gdyż zawiera sól i konserwanty np. chleb, który powoduje częstą poważną chorobę- kwasicę.

Dokarmiając ptaki mamy możliwość obcować z nimi, obserwować je z bliskiej odległości, poznawać jakie ptaki żyją w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

W naszym sklepie znajdą Państwo zarówno słonecznik, siemię lniane, kule tłuszczowe, wieńce ziarnowe gotowe do zawieszenia, jak również karmy wieloskładnikowe. 

„BODZON-FODDER”

Sadowne

ul. Kościuszki 33a 

Znajdziecie nas również na Facebooku Bodzon-Fodder.