W trosce o naszą planetę

Uczniowie klasy V ze szkoły podstawowej w Toporze pod kierunkiem p. Kamili Kądzieli przez ostatni czas intensywnie pracowali nad konkursem ekologicznym „Drzewo Franciszka”.

Jest to ogólnopolski konkurs, który ma na celu promowanie ekologii oraz ochrony środowiska. W ramach akcji uczniowie podjęli szereg działań, które pokazywały, że los planety- naszej matki nie jest im obcy. Na początku została stworzona gazetka, która informowała o zagrożonych gatunkach naszej planety. Uczniowie nakręcili także filmik, w którym krok po kroku objaśniają, co my jako dorośli możemy zrobić, by cieszyć się pięknem Ziemi.

Do innych inicjatyw należały m.in.: konkurs fotograficzny „piękno mojej małej okolicy”, degustacja zdrowych, ekologicznych przekąsek, pisanie listów do Ziemi czy obchodzenie Światowego Dnia Wody.

Konkurs ten zakończył się wizytą uczniów u miejscowego pszczelarza, by poznać życie naszych dzielnych, pożytecznych owadów i skosztować pysznego miodu oraz udziałem w klasowym przeglądzie strojów ekologicznych, które zostały stworzone z kartonów, pudełek, korków czy opakowań po paszy dla zwierząt.

A to wszystko pod hasłem „Święto Ziemi- każdego dnia!”.

Rozstrzygnięcie konkursu w październiku, ale my już, jako społeczność lokalna jesteśmy dumni z młodych ludzi, dla których ochrona środowiska jest priorytetem.

Zobacz film>>>

Sławomir Chyliński