Gratulacje dla p. Tadeusza!

Konkurs pn. „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne to już tradycja – właśnie zakończyła się jego kolejna edycja. Oficjalnie: pierwsze miejsce zajął ogród p. Tadeusza Gastoła z Zieleńca.

Od kilku już lat w pierwszym dniu wiosny Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem ogłasza Konkurs na „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne”, nad którym patronat obejmuje Wójt Gminy Sadowne.

Konkurs ma na celu promocję Gminy Sadowne i zlokalizowanych na jej terenie sołectw, propagowanie idei upiększania własnej miejscowości poprzez ukazanie nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych przydomowych posesji, jednocześnie wpływających na podniesienie poziomu estetycznego Gminy, wprowadzenie i utrwalenie zasad dbałości o własną posesję i ogród oraz ostatecznie – wyłonienie i nagrodzenie najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne.

Powołana przez Organizatora Komisja w składzie:

  1. Sylwia Gizińska – przedstawiciel głównego sponsora PSB Mrówka Sadowne
  2. Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne
  3. Ewa Piórkowska – dyrektor GOK w Sadownem
  4. Błażej Rukat – pracownik UG w Sadownem

poddała ocenie złożoną dokumentację oraz dokonała lustracji zgłoszonych do Konkursu ogrodów. Spośród nich Komisja wyłoniła laureatów, biorąc pod uwagę estetykę, funkcjonalność ogrodów, ich aranżację i pomysłowość właścicieli.

A oto wyniki Konkursu „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2022”:

I miejsce – Tadeusz Gastoł, zam. Zieleniec

II miejsce – Grażyna Szczechura, zam. Sadowne

III miejsce – Agnieszka Wojciechowska, zam. Sadowne

Wyróżnienie – Anna Kaszuba, zam. Sokółka

Gratulujemy właścicielom najpiękniejszych ogrodów Gminy Sadowne!

Informujemy również, iż wyniki Konkursu „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2022” zostaną opublikowane na stronie Organizatora i uroczyście ogłoszone podczas Dożynek Gminno-Parafialnych, które odbędą się 15 sierpnia br. w Sadownem. Podczas tej uroczystości wręczone zostaną laureatom Konkursu również nagrody rzeczowe, których sponsorami są firmy przodujące w sprzedaży akcesoriów ogrodniczych na rynku lokalnym: PSB Mrówka Sadowne (nagrody za miejsca I-III) i Sklep Ogrodniczy AGAWA (nagroda za wyróżnienie).

Zobaczmy jak prezentują się ogrody zwycięzców Konkursu.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst: Sławek Chyliński

Foto: organizatorzy konkursu