Była zabawa!

2016.07.16.1Sobotnim popołudniem, 16 lipca Sadowne rozbrzmiało muzycznymi rytmami. Rozpoczął się Festyn Wakacyjny.

Tym razem, i jak każdego roku, Organizatorzy Festynu – Urząd Gminy w Sadownem i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem – zadbali o różnorodność i moc atrakcji dla mieszkańców i gości naszej Gminy.

Zwolenników muzyki i tańców zabawiały znane zespoły muzyczne: „Rekord”, „Diament” i „Hades”, a dzieci hasały po placu we wspólnej zabawie z wróżką Teatru Muzycznego „Hals” oraz chętnie korzystały z zabaw ruchowych w usytuowanych obok wesołym miasteczku.

Była też zumba prowadzona przez Magdalenę Kalniuk, grill, ogródek piwny, lody i stoiska, w tym  promocyjne Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem ze sprzedażą ciekawych gadżetów i malowaniem twarzy, a także stoiska twórców ludowych.

W trakcie Festynu przeprowadzono również „Wielki Test o Regionie” w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza – 10-13 lat i druga – młodzież (>13 lat) i dorośli, a jego laureaci nagrodzeni zostali tuż po oficjalnym Otwarciu Festynu o godz. 18.00. W pierwszej kategorii nagrodzono: I miejsce – Jakub Olkowski, II miejsce – Paulina Radzikowska i III miejsce – Jan Stanisławczyk, Julia Radzikowska. W drugiej kategorii bezkonkurencyjni okazali się Państwo Iwona i Piotr Olkowscy. Wyróżnienia za udział w Teście otrzymali też: Bartek Makosiej i Patrycja Olszewska.

Przedstawiciele Organizatorów – Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem p. Ewa Piórkowska – nagrodzili również zwycięzcę rozstrzygniętego wcześniej Konkursu na pocztówkę z Gminy Sadowne p. Arkadiusza Wrzoska (o konkursie pisaliśmy w artykule „Konkurs zakończony!”).

O muzyczne podsumowanie Festynu postarały się „gwiazdy wieczoru”, zespoły: „Playboys” i „Shantel”, na które z niecierpliwością oczekiwali fani. Prezentowana przez nie muzyka zapewne w pełni zaspokoiła wymagania wybrednych słuchaczy.

A dalej? Muzyka, zabawa… do białego rana. Już teraz zapraszamy na kolejny sadowieński Festyn Wakacyjny – za rok.

Wspomnimy tylko, że przygotowaniem technicznym imprezy, oprócz nieocenionych pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, zajęła się też firma A.N.C. Imprezy Plenerowe Wojciech Anc z Mińska Mazowieckiego, a nad bezpieczeństwem uczestników Festynu czuwała firma ochroniarska E.B.O. z Warszawy, ratownicy medyczni i nasi niezawodni strażacy z OSP w Sokółce.

Jeśli ktoś nie dosłyszał podczas trwającej zabawy, to informujemy, że patronat medialny nad imprezą sprawował Portal INFO Sadowne.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński