Wizyta kończy się…

2016-10-13-11Ostatni dzień wizyty ks. bpa Tadeusza Pikusa w naszej parafii był poświęcony spotkaniom z najmłodszymi.

Od samego rana 13 października ks. bp Tadeusz Pikus oczekiwany był w gminnych placówkach oświatowych. Pierwszeństwo tym razem mieli uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grabinach, a o godz. 11.00 Pasterza witały już maluchy z sadowieńskiego Przedszkola. Oczywiście musiała być część artystyczna przygotowana pod okiem Pani Dyrektor Elżbiety Postek i Pań Wychowawczyń, ale maluchy świetnie sobie też same radziły – nawiązały rozmowę ze swoim Gościem i towarzyszącym mu, jak same nazwały, księdzem Stasiem. Zabawy i wspólnych „pogaduch” było mnóstwo, ale czasu… mało.

Już w kolejce czekała podstawówka i znowu oficjalne powitania, a tym razem swoich uczniów reprezentowała Pani Małgorzata Koroś, a uczniowie, w tym harcerze z Drużyny „Włóczykije”, pięknie zaśpiewali i witali swojego Biskupa tematycznymi wierszami. Nie pozostał im obojętny – oprócz modlitwy kapłan opowiadał też różne pouczające historie z własnego życia. A żegnając się… pozostawił niezapomniane wrażenia, obietnice kolejnego spotkania i własnoręczną adnotację w kronice szkolnej.

W Gminnej Hali Sportowej już też nie mogli doczekać się na swoje spotkanie z bpem Pikusem gimnazjaliści i uczniowie naszych średnich szkół. W końcu przybył i do nich i otrzymał owacje na stojąco, a w roli gospodarzy tym razem byli wspólnie Dyrektorzy: Pan Sławomir Ryszawa i Pani Małgorzata Zyśk. I jeszcze jedno – 13 października obchodzony jest w Gimnazjum Dzień Patrona, którym jest błogosławiony Edward Grzymała. Stąd cała oprawa uroczystości, prezentacja multimedialna „Śladami księdza Edwarda” Pana Sławomira Akonoma o Patronie Szkoły, ale też piękne tańce szkolnego zespołu tanecznego ZSP, który prowadzi Pani Mirosława Renik. Przy tej okazji nastąpiło też podsumowanie całej wizyty Duszpasterza w naszej Parafii, jakże doniosłej i ważnej dla nas – parafian.

Było pięknie, ale też pouczająco, co podkreślali wszyscy mówcy, w tym ks. bp Tadeusz Pikus oraz ks. Stanisław Wojciechowski i Wójt Gminy Sadowne P. Waldemar Cyran, którzy towarzyszyli wizytującemu we wszystkich kolejnych spotkaniach. Podczas każdej wizyty goście nie zapomnieli też o życzeniach dla pedagogów i pracowników oświaty z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Ostatnie natomiast podsumowania i pożegnania nastąpiły jeszcze też podczas wspólnego posiłku, który – jak zwykle – pięknie i jakże smacznie przygotowało nasze Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński