Świąteczny dar Serca

2016-12-20-1W minioną niedzielę już po raz kolejny rozwoziłyśmy paczki świąteczne dla rodzin oraz samotnych osób, które według nas takiej pomocy potrzebują.

Jak zwykle w tym dniu wspierał nas i pomagał nam, pełniąc rolę kierowcy, pan Andrzej Szczechura, za co mu serdecznie dziękujemy! Prezenty zabraliśmy z kościoła: były tam torby pełne produktów spożywczych, jak i przygotowane paczki dla konkretnych rodzin.

2016-12-20-2To specyficzny rodzaj „wycieczki” po gminie. W tym roku skupiliśmy się głównie na pomocy osobom starszym, chorym, samotnym, ale nie tylko. Odwiedzaliśmy dzieci, które niecierpliwie czekały na otwarcie przywiezionych przez nas prezentów. Było kilka śmiesznych momentów, ale również wiele wzruszeń, załzawionych oczu i mocnych uścisków, szczególnie od starszych, zaskoczonych naszą obecnością osób.

2016-12-20-3W każdym domu staraliśmy się porozmawiać i poznać choć trochę osoby, które odwiedzamy. Los starszych, chorych i często samotnych osób dla wielu z nas jest zupełnie nieznany. W codziennym pośpiechu i wielu obowiązkach nie myślimy o losie osób starszych. Niektóre z nich mają dzieci, ale nie utrzymują one kontaktu ze swymi rodzicami…

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, pamiętajmy o samotnych rodzicach, członkach dalszej i bliższej rodziny, sąsiadach. Niech nie zostają oni w tym czasie zupełnie sami ze świadomością, że starość musi być przykra i zapomniana przez innych. Czasami tak niewiele potrzeba by wywołać uśmiech na zmęczonej twarzy starszej osoby.

Przy tej okazji członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem składają Państwu Najlepsze Świąteczne Życzenia: Miłości, Szacunku, Zrozumienia i Radości w te nadchodzące Święta oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2017.

Małgorzata Olton