Wicher i tak górą

Zwycięstwem zawodników Wichra z drużyny REM-BUD zakończył się III Memoriał Szymka Oltona w Sadownem.

Była to już trzecia odsłona Memoriału Szymka Oltona, którym zawodnicy Klubu Sportowego WICHER Sadowne czczą pamięć tragicznie zmarłego przed kilku laty kolegi ze swojego Klubu. Memoriał stał się cykliczną imprezą w Sadownem i odbywa się zawsze w sierpniu. Tym razem, 6 sierpnia wzięli w nim udział wyłącznie zawodnicy KS „Wicher” – tak się złożyło.

Na początku otwarcie i ciepłe słowa dla rodziny Szymka, minuta ciszy i zapalenie symbolicznego znicza. Potem… trzy drużyny piłki nożnej przystąpiły do bratobójczej , „międzywichrowej” walki. System każdy z każdym i półgodzinne mecze, efektem których była poniższa klasyfikacja:

– I miejsce – REM-BUD

– II miejsce – WICHER Juniorzy

– III miejsce – WICHER Seniorzy.

Najlepszym strzelcem Turnieju wybrano Piotra Sadowskiego, najlepszym bramkarzem – Michała Podgórskiego, a najlepszym zawodnikiem – Przemysława Dzieciątko.

Organizatorami Turnieju byli: Klub Sportowy WICHER Sadowne, Urząd Gminy Sadowne, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Zarząd Województwa Mazowieckiego, a w ich imieniu puchary i pamiątkowe medale wręczyli: p. Jan Olton – ojciec Szymka, p. Ewa Piórkowska z GOK Sadowne oraz p. Emil Filipiak i p. Sebastian Kowalczyk z KS „Wicher” Sadowne.

Organizatorzy dziękują zawodnikom za udział w Memoriale, a kibicom za doping. Jednocześnie zapraszają na kolejny, czwarty już Memoriał, który odbędzie się w przyszłym roku.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński