Po raz ósmy i… ostatni

12 października w sadowieńskim Gimnazjum uroczyście obchodzono Dzień Patrona Szkoły – bł. ks. Edwarda Grzymały.

W przeddzień rocznicy nadania szkole imienia bł. ks. Edwarda Grzymały sadowieńskie Gimnazjum uroczyście obchodziło już po raz ósmy Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęła przedpołudniowa msza święta w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela, a uczestniczyli w niej uczniowie sadowieńskiego Gimnazjum wraz ze swoimi pedagogami, a także zaproszeni goście i mieszkańcy Sadownego. Msza odprawiona została w intencji błogosławionego ks. Edwarda Grzymały, jak też nauczycieli i uczniów gimnazjum Jego imienia.

Po mszy dalsze uroczystości przeniosły się do Gminnej Hali Sportowej, gdzie – po oficjalnym powitaniu przez p. Dyrektor Małgorzatę Zyśk – zebrani mieli okazję przypomnieć sobie historię miejscowości, a także ważne fakty z życia błogosławionego. Zadbał o to p. Sławomir Akonom, który wraz z uczniami przygotował tematyczny montaż słowno – muzyczny, a w rolę akompaniatora wcielił się p. Kamil Kiełek.

Po tej części uroczystości, już tradycyjnie, odbył się test wiedzy z życia ks. Grzymały – tym razem w formie znanego programu telewizyjnego pt. „Milionerzy” – oczywiście z nagrodami, a następnie p. Sławek opowiedział o parafii Sadowne i jej urokach, wspomagając się przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną pt. „Parafia Sadowne – dom dobrych serc”.

Uroczystość była też okazją do nagrodzenia uczniów i pracowników Gimnazjum współpracujących z p. Akonomem, w tym w zakresie podtrzymywania i upowszechniania historii o Patronie Szkoły, ale też osób na bieżąco współpracujących z sadowieńskim Gimnazjum.

Wspaniała uroczystość i świetnie przygotowana. Żal tylko, że odbyła się po raz ostatni w Gimnazjum im. bł. ks. Edwarda Grzymały – za rok Gimnazjum nie będzie istniało.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński