Internauci pytają!

Tym razem internauci pytają o postępujące zmiany krajobrazu w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym.

Pytania kierujemy drogą elektroniczną do Dyrekcji Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego oraz Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Otwocku i… czekamy na odpowiedzi. Oto treść wiadomości:

Pytanie – zmiany w NPK

Dzień dobry! Jestem administratorem strony internetowej Info Sadowne, która jest nieoficjalnym portalem informacyjnym o gminie Sadowne, powiat Węgrów. Czytelnicy zobowiązali mnie do zadania Państwu pytania na temat ostatnich wycinek lasu w okolicach Sadownego, o których pisaliśmy w artykule na stronie http://info.sadowne.pl/?p=21159.

Otóż naszych mieszkańców interesuje, czy tak masowy wyrąb lasu i na tak znacznym obszarze w okolicy m. Sadowne następuje za zgodą Dyrekcji Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego czy też Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych? Czy nie da się jej zatrzymać i powstrzymać tak radykalnych zmian dla flory i fauny naszego Parku Krajobrazowego?

Kilkanaście dni temu zadaliśmy podobne pytanie pocztą elektroniczną Dyrekcji NPK, ale dotychczas nie uzyskaliśmy odpowiedzi – może tym razem się uda i to w miarę szybko, bo „las ginie”, co wiąże się z szybko postępującą zmianą krajobrazu na niekorzyść i to w Parku, który szczyci się niepowtarzalnym krajobrazem. Zmiany widoczne są zwłaszcza przy drodze krajowej nr 50 na odcinku Sadowne – Zieleniec i drodze powiatowej Sadowne – Stacja PKP Sadowne oraz Sadowne – Sokółka, które to tereny w całości leżą w granicach Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, którą zechcemy opublikować na naszym portalu Info Sadowne.

Tekst/foto: Sławek Chyliński