Retro Moto Show w Sadownem

VI Retro Moto Show odbyło się 16 sierpnia w Sadownem.

Plac targowy „Mój Rynek” tuż za kościołem w Sadownem to już stałe miejsce spotkań uczestników zlotu zabytkowych pojazdów „Retro Moto Show”. W tym roku Organizatorem imprezy był p. Tomasz Gałązka, a patronat nad nią objął Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran. Współorganizatorami imprezy byli też: Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Sadowieńskie Retro Moto Show jest coraz bardziej znane, a liczba jego uczestników z roku na rok zwiększa się – w tegorocznym VI Retro Moto Show wzięło udział nie mniej pojazdów niż w roku ubiegłym.

Po oficjalnym powitaniu uczestników i gości, komisyjnie dokonano oceny pojazdów w poszczególnych kategoriach Zlotu. Odbył się też konkurs wiedzy motoryzacyjnej dla dzieci, oczywiście z nagrodami. Już po godz. 12.00 pojazdy ruszyły w korowód ulicami Sadownego, a tuż po ich powrocie wręczono wyróżnionym statuetki VI-go Zlotu w poszczególnych kategoriach. Obowiązki gospodarzy pełnili: p. Marcin Gręda – Zastępca Wójta Gminy Sadowne, p. Ewa Piórkowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem i p. Tomasz Gałązka – pomysłodawca i główny Organizator Zlotu.

Statuetkami wyróżniono w kategoriach:

– Najstarszy pojazd Zlotu – Citroen AC4 z 1929 r. – wł. Janusz Borkowski

– Auto Zlotu – Citroen BL11 z 1959 r. – wł. Andrzej Talarek

– Motocykl Zlotu – Jawa 350 – wł. Łukasz Czajkowski

– Postać Zlotu – Paweł Zięba i motocykl MZTS z 1981 r.

– Kolekcjoner Zlotu – Jarosław Góral – 10 pojazdów uczestniczących w Zlocie

– Klasyk Gminy – motocykl WFM z 1963 r. – wł. Jarosław Gołębiewski

Wyróżnienia:

– Trabant z 1990 r. z przyczepą – wł. Łukasz Prus

– Warszawa M20 z 1959 r. – wł. Tomasz Iwanicki

– Mercedes z 1980 r. – wł. Andrzej Przychodzki

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom Zlotu i już teraz zapraszają na kolejny, który odbędzie się za rok w Sadownem.

Zdjęcia w Galerii Google>>>

Zobacz film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński