Po raz drugi w Sadownem

Wczesnym niedzielnym popołudniem 17 marca 2024 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadownem dla sadowieńskiej publiczności wystąpiła znana artystka p. Anna Sroka – Hryń z zespołem.

Koncert odbył się w ramach obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, a jego Organizatorami byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Warszawska Opera Kameralna, Gmina Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Nasi mieszkańcy chętnie skorzystali z zaproszenia, które w imieniu Organizatorów skierowały do nich Panie: Elżbieta Lanc – członek Zarządu Województwa Mazowieckiego i Alicja Węgorzewska – dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej.

Przed publicznością wystąpiła, po raz drugi u nas, współpracująca z Warszawską Operą Kameralną p. Anna Sroka – Hryń z zespołem (pierwszy raz gościliśmy p. Anię 3 września 2023 roku z koncertem pt. „Nie żal mi”, w którym zaprezentowała piosenki z repertuaru Edith Piaf). W dzisiejszym koncercie usłyszeliśmy natomiast piosenki XX-lecia międzywojennego.

P. Ania na swojej stronie internetowej opisuje swoją dotychczasową karierę sceniczną:

Artystka wszechstronna, aktorka, wokalistka i reżyserka. Absolwentka, a obecnie wykładowca, Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Muzyka towarzyszy jej karierze artystycznej od samego początku.

Występowała w spektaklach na najsłynniejszych scenach musicalowych w Polsce, tworząc wyjątkowe kreacje m.in. jako Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlene” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym, Maureen Johnson w musicalu „Rent” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, czy niezapomniana Donna Sheridan w musicalu wszechczasów – „Mamma Mia” – na deskach stołecznego Teatru Muzycznego Roma, z którym związana jest do dziś. Występuje w spektaklu “Tuwim dla Dorosłych” oraz z własnymi recitalami – cyklem koncertów “Kobiety, Kobiety” z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk, Edith Piaf, Agnieszki Osieckiej oraz Vintage – złożony z piosenek międzywojennych. Od 2019 w Teatrze Polonia w monodramie “Cafe Luna” na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze „Company” – musicalu Stephena Sondheima.

Połączenie pasji do muzyki i aktorstwa wyróżnia się również w spektaklach reżyserowanych przez Annę Srokę – Hryń. Jako reżyserka i autorka adaptacji stworzyła niezapomniany „Prawiek i Inne Czasy” – muzyczny spektakl wg prozy Olgi Tokarczuk oraz spektakle „Lunapark”, „A Planety Szaleją…” oraz „Sprzedawcy Marzeń”, które trafiły do regularnych repertuarów stołecznych teatrów. Ostatnim niekwestionowanych sukcesem reżyserskim jest „Z Ręka na Gardle” z piosenkami Ewy Demarczyk w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

W 2022 roku wydała pierwszy album fonograficzny „Najpiękniejsza” z utworami Agnieszki Osieckiej. Drugi album „Ulica, którą płyną moje obie dłonie” z piosenkami Ewy Demarczyk w jej interpretacji został wydany w 2023 roku (albumy można było nabyć bezpośrednio po koncercie, oczywiście z autografem wokalistki).

Dzisiejszy koncert zapowiedzieli i powitali publiczność przedstawiciele Organizatorów: p. Danuta Bodzek – wicedyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej, Marszałek Województwa Mazowieckiego p. Elżbieta Lanc i Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran, po czym odbył się koncert – oczywiście, jak podczas poprzedniego koncertu, usłyszeliśmy świetne wykonanie wokalne z oprawą muzyczną znanych i lubianych piosenek, tym razem z okresu międzywojennego.

W imieniu uczestników muzycznego spotkania przekazuję wielkie podziękowania dla p. Anny Sroki – Hryń i zespołu za przepiękny występ, a pomysłodawcom i organizatorom koncertu za pamięć o sadowieńskich melomanach.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński

Źródło: https://annasrokahryn.pl/o-mnie/