„Wielkie Dzieła” w Sadownem

2016.06.19.119 czerwca w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem odbył się 135. Wieczór Muzyczny Festiwalu „Mazowsze w Koronie”.

Z okazji przypadającej w 2016 roku 1050. rocznicy chrztu Polski w programie koncertu Chóru Filharmonii Narodowej w sadowieńskim kościele znalazły się wybrane sakralne utwory kompozytorów europejskich, z polskim hymnem kanonizacyjnym Gaude Mater Polonia na czele oraz słynnymi partiami chóralnymi oper Verdiego i Moniuszki powstałymi w XIX wieku.

Festiwal „Mazowsze w Koronie”, którego organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury, zawitał do Sadownego po raz pierwszy i stał się ważnym wydarzeniem dla naszych mieszkańców. Festiwal rozpoczął swoją wędrówkę po Mazowszu w 2001 roku, a koncert w Sadownem był 135. Wieczorem Muzycznym. Jego współorganizatorem była Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem, Urząd Gminy Sadowne i Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem.

Słowo wstępne o muzyce podczas Koncertu wygłosił p. Igor Pogorzelski, chórem dyrygował – p. Kazimierz Bukat, a akompaniowała p. Ewa Wilczyńska.

Autorem i Koordynatorem Festiwalu jest p. Małgorzata Kalicińska.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński