Znowu WICHER górą!

Kolejny turniej piłkarski i kolejna wygrana „Wichra”. Tym razem Puchar trafił do drużyny U-13.

14 stycznia Hala Sportowa w Sadownem gościła piłkarzy, którzy walczyli o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem. Wśród pretendentów do tego trofeum  w kategorii wiekowej U-13 znalazły się drużyny: Wicher I Sadowne, UKS 1 Węgrów, Bóbr Tłuszcz, Kosovia Kosów Lacki, KS Łosice, Wicher II Sadowne, MKS Małkinia, Miedzanka Miedzna, Korona Jadów i GKS Andrzejewo.

Drużyny podzielono na dwie grupy, w których do półfinałów dotarli i rozegrali je naprzemiennie: UKS I Węgrów i MKS Małkinia (mecz zakończył się wynikiem 1:2) oraz Miedzanka Miedzna i Wicher I Sadowne ( wynik meczu – 1:2). W meczu o 7 miejsce GKS Andrzejewo pokonało 2:1 KS Łosice, a mecz o 5 miejsce zakończył się zwycięstwem Kosovi Kosów Lacki nad Koroną Jadów – 7:1.

W meczu o 3 miejsce Miedzanka Miedzna musiała uznać wyższość UKS I Węgrów, który wygrał jedną bramką (wynik – 0:1), a w finale – Wicher I Sadowne pokonał drużynę MKS Małkinia również jedną bramką (wynik – 1:0). Główne trofeum Turnieju oczywiście trafiło w ręce zawodników naszej drużyny.

Puchary, dyplomy, okolicznościowe medale i nagrody wręczała p. Ewa Piórkowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem oraz p. Emil Filipiak – Prezes Klubu Sportowego „Wicher” Sadowne. Specjalnymi statuetkami wyróżniono także: najlepszego strzelca Turnieju – Jakub Koseła z Miedzanki Miedzna, najlepszego bramkarza Turnieju – Eryk Pakulski z KS „Wicher” Sadowne i najlepszego zawodnika Turnieju – Bartosz Składanowski z MKS Małkinia.

Organizatorzy Turnieju dziękują zawodnikom i trenerom drużyn za udział w spotkaniu sportowym, które, jak podkreślano w jego podsumowaniu, dzięki przestrzeganiu zasad fair play można nazwać „Świętem Sportu”. Oprócz otrzymanych nagród, zawodnicy mieli możliwość uczestniczenia w loterii gadżetów sportowych przekazanych przez darczyńców, a także spożycia ciepłego posiłku lub skorzystania z bufetu, którego całkowity dochód – jak zwykle – przeznaczony będzie na działalność najmłodszych drużyn piłkarskich KS „Wicher” Sadowne.

Zdjęcia w galerii Google>>>                              

Tekst/foto: Sławek Chyliński