Złoto w Zambrowie

W dniu 5 marca 2017 r. w Zambrowie odbył się III Turniej o Puchar Burmistrza Zambrowa. Organizator podzielił turniej na dwie części.

W pierwszej prawo startu mieli tylko zawodnicy początkujący, którzy posiadają stopnie szkoleniowe nadające pomarańczowy kolor pasa, w drugiej posiadacze niebieskich i żółtych pasów. Brokowski Klubu Karate Kyokushinkai reprezentowali: Kacper Miler i Zofia Sobotka.

Najlepiej wypadł w Zambrowie Kacper Miler. Wszystkie walki eliminacyjne wygrał jednogłośną decyzją sędziów. W walce finałowej do zwycięstwa potrzebował zaledwie 20 sek. Po celnych trafieniach nasz zawodnik mógł się cieszyć ze zwycięstwa swojej kategorii. Zosia natomiast w pierwszej walce spotkała się z zawodniczką z Warszawy. W połowie pojedynku warszawianka dopuściła się faulu na naszej zawodniczce poprzez użycie zabronionych technik. Zosia potrzebowała czasu by dojść do siebie i druga część pojedynku była na korzyść rywalki. Szkoda, że taki scenariusz walki miał miejsce w Zambrowie.

Zbigniew Wójcicki