„Wiosna, ach to Ty…”

Wtorek 21 marca był dniem kolorów: żółtego i zielonego

– symboli wiosny budzącej się do życia, wiosny pełnej ptasich treli, kluczy ptaków ciągnących z odległych landów, delikatnych, ale odważnych przebiśniegów i nieśmiałych żonkili, krokusów czy tulipanów. Dla każdego ta symboliczna data jest momentem, kiedy świat zaczyna stawać się bardziej kolorowy. Niestety symboliczna, bo aura za oknem nie wskazuje na wiosnę – co najwyżej przedwiośnie.

Nastrój każdego człowieka, tego dnia staje się bardziej pogodny i w takiej właśnie kolorowej oraz radosnej atmosferze  świętowali nadejście wiosny uczniowie sadowieńskiej „podstawówki”.

Z tej okazji każda klasa ubrana była w stroje w barwach wiosennych. Uczniowie prezentowali się fantastycznie!  Każda klasa występowała na środku sali gimnastycznej deklamując i obrazując wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy min.: Rzepka, Lokomotywa, Żaba, Zosia Samosia, Okulary; oraz śpiewając piosenki o tematyce wiosennej i przedstawiając scenki humorystyczne. Każdy oddział miał też wytypowaną osobę do pokazu mody MISS WIOSNY 2017. I tu niespodzianka- jedną z przebranych osób był MISTER WIOSNY. Jurorzy wybrali najpiękniejszych, którzy zostali obdarowani drobnymi łakociami.

Ostatnim punktem wspólnej imprezy był fantastyczny pokaz tańców, w wykonaniu grupy starszych i młodszych uczniów naszej szkoły, pod okiem p. Blanki Malinowskiej.

Pani Dyrektor Małgorzata Koroś, podsumowując cały dzień serdecznie podziękowała za zaangażowanie i wspaniałą zabawę, wyrażając nadzieję, że to skutecznie odstraszy zimę i już do nas nie wróci.

Sylwia Ilczuk

Zdjęcia w galerii Google>>>