Brązowe medale…

 …na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego.

W dniu 19 marca 2017 r. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W Turnieju udział wzięło 350 zawodników z 42. klubów. Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało dwoje zawodników: Zofia Sobotka i Rafał Szulęcki.

Zosia startowała wśród młodziczek w kategorii plus 55 kg. Pewnie zwyciężyła w eliminacjach. W strefie medalowej nie udało się pokonać rówieśniczki i Zosia musiała zadowolić się w tym dniu trzecią lokatą. Brązowy medal jest dla naszej zawodniczki pierwszym trofeum sportowym na zawodach rangi mistrzowskiej.

Rafał natomiast nie miał możliwości pokazania całego zakresu swoich technik. Po nieprzepisowym kopnięciu w kolano ze strony zawodnika z Łomży, Rafał nie był w stanie kontynuować walki. Dyskwalifikacja rywala i niezdolność do dalszej walki naszego reprezentanta dała nam brązowy medal.

Dwa medale na tak licznie obsadzonych Mistrzostwach Makroregionu są dużym sukcesem. Rywalizacja z mocnymi klubami nie jest łatwa.

Zbigniew Wójcicki