Miłość, codzienna troska…

Jak 1 czerwca, to wiele atrakcji dla dzieci. Tak było w Kołodziążu.

Wiele atrakcji… i owszem. Można było liczyć na nie 1 czerwca w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kołodziążu. Było to święto dzieci i z dziećmi, a więc – rodzinne. Przy okazji, podczas przygotowanego przez uczniów Szkoły koncertu, posypały się też życzenia i drobne upominki dla obchodzących swoje święto mam i tatusiów, którzy licznie zaszczycili obecnością szkolną uroczystość.

Z okazji tych świąt, ale też uroczystego otwarcia przyszkolnego placu zabaw, do Kołodziąża przybył Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran i p. Anna Rukat – skarbnik Naszej Gminy, których znaczący udział w realizacji tej inwestycji zaznaczyła prowadząca uroczystość Dyrektorka Szkoły p. Grażyna Frączek. Wiele podziękowań skierowano też do pozostałych darczyńców, organizatorów i wykonawców prac, głównie rodziców i Przyszkolnego Stowarzyszenia ‘Wszyscy razem”, ale o tym wkrótce.

Po oficjalnej części uroczystości, w której prym wiodły dzieci prezentując swoje umiejętności artystyczne, też oficjalnie dokonano otwarcia tak oczekiwanego miejsca do zabaw i… dzieci ruszyły do zabaw, harców na świeżym powietrzu – tym razem chyba do samego wieczora, bo w planach jeszcze zawody sportowe, gry i zabawy, wspólne czytanie książek (jak w całej Polsce 1 czerwca), a w podsumowaniu: wspólne, rodzinne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Miło tak spędzać czas wspólnie, zwłaszcza ze swoimi pociechami, utrwalając więzi rodzinne, a jednocześnie – ucząc poprzez zabawę.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński