Piknik w Zieleńcu trwa

Już od godz. 15.00 10 czerwca dało się słyszeć ze sceny w Zieleńcu pierwsze rytmy.

Rozpoczął się Piknik Rodzinny w Zieleńcu. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Zieleniec stanęło na wysokości zadania i przygotowało wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i troszeczkę starszych.

Już z oddali czuć zapach dymiącego grilla, syreny wozu strażackiego i radiowozów policyjnych. Służby mundurowe podczas Pikniku, oprócz zwiedzania swoich pojazdów, oferują wszystkim możliwość samodzielnego zastosowania służbowych akcesoriów, ale też zachęcają wszystkich do wstąpienia we własne szeregi. Policja znakuje również zainteresowanym dostarczone tu rowery.

Na placu przy dawnej szkole rozstawiono mnóstwo namiotów, w których oferuje się dania gorące, napoje, popcorn, watę cukrową, zabawki i pamiątki, odbywa się malowanie twarzy, ale też dzieci mogą skorzystać ze zjeżdżalni i pływających kul.

Po środku ustawiono scenę, z której zabawiają swoją muzyką zespoły muzyczne: Sami Swoi, For Fun Band, Septyma i Akord, a nad całością z mikrofonem w ręku czuwa p. Monika Tyszka – oczywiście z Zespołu Sami Swoi, która nie zapomina też o dzieciach, organizując im zabawy z nagrodami.

Zgodnie z zapowiedzią, Organizatorzy cały czas przyjmują i ważą plastikowe nakrętki, które dostarczają uczestnicy konkursu „Daj się wkręcić”, a w świetlicy prowadzi się rejestrację przyszłych dawców szpiku kostnego (przypominamy, że do rejestracji potrzebny jest dowód osobisty). Szczegółowiej o wynikach tych akcji poinformujemy wkrótce.

Zabawa na Pikniku w Zieleńcu rozkręca się i – jak obiecują Organizatorzy – będzie trwała być może do białego rana. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i polecamy – jeszcze czeka wiele atrakcji.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński