Festyn Wakacyjny!

Muzyka, tańce, śpiew, zabawy – nie tylko dla dzieci. To Festyn Wakacyjny w Sadownem.

15 lipca mieszkańcy Sadownego i okolic mieli okazję spotkać się na Festynie Wakacyjnym, który – jak co roku – organizuje dla nas Urząd Gminy w Sadownem i sadowieński Gminny Ośrodek Kultury.

W bieżącym roku w rolę konferansjera wcielił się p. Marek Mudant, który dał się już poznać w tej roli mieszkańcom Sadownego przy okazji wcześniejszych lokalnych spotkań, zwłaszcza organizowanych przez Sadowieński Klub Seniora.

W sobotnie popołudnie na skwerze przy Urzędzie Gminy na biesiadników czekały już stoiska gastronomiczne, a wśród nich: grill, wata cukrowa, lody, popcorn, prażynki i oczywiście… coś do popicia tych specjałów. Dzieciaki natomiast mogły korzystać ze zjeżdżalni, dmuchanego placu zabaw, a nawet przejażdżki na kucyku. Dla wszystkich przygotowano też stoiska promocyjne Organizatorów, a także warsztaty ceramiczne, które prowadziła Pracownia Ceramiki GOK.

Ale na Festynie główne miejsce zajmowała scena, wokół której od godz. 17.00 gromadziły się dzieciaki. To one, jako pierwsze, stały się uczestnikami festynowych zabaw. W ramach specjalnego programu „Baw się z nami” animatorzy zaangażowali je do konkursów i zabaw, wspólnego grania i śpiewania, popisów cyrkowych i wesołej zabawy w czary. Była też super niespodzianka – piesek, który dał też pokaz swoich umiejętności.

Jeszcze przed godz. 19.00 na scenę wkroczyła ze swoim programem Zumba Fitness Magdalena Kalniuk – instruktor Zumby od 3 lat. Od tego roku także instruktor Strong by Zumba. Prowadzi zajęcia w Stoczku, Miedznej, Łochowie i Tłuszczu. Magda to wulkan energii, który sprawia, że na zajęciach jest energetycznie, śmiesznie, wesoło i…mokro.  Uwielbia kontakt z ludźmi, to właśnie oni są jej siłą napędową.  Jak sama mówi „nie ma nic bardziej zadowalającego niż widok mokrych koszulek uczestników i uśmiech od ucha do ucha”. Zapowiedź dynamicznego tańca i w jego wyniku mokrych koszulek sprawdziła się. Zabawa przednia, ale wymagająca kondycji.

Po występie odbyło się oficjalne otwarcie imprezy – Festynu Wakacyjnego 2017 w Sadownem. W imieniu Organizatorów mieszkańców Gminy i gości powitał Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem p. Ewa Piórkowska.

A bezpośrednio po nich rozpoczęła się zabawa dla troszkę starszych uczestników Festynu. Swoje umiejętności muzyczne i wokalne prezentowali na scenie:

– coverowy zespół muzyczny „Bananas Band” – znany m. in. z autoryzowanej wersji przeboju SHALALA LALA grupy Vengaboys. Tym razem prezentował program pt. „Złote Przeboje”,

– Zespół „Bayera”, który na scenie disco polowej istniej od 2014 roku. Posiada jednak ogromną popularność, szczególnie wśród płci pięknej. Stało się to głównie za sprawą lidera formacji: Radosława Kudelskiego. To właśnie on jest generatorem pozytywnej energii na koncertach i głównym bohaterem klipów zespołu. Poza nim w skład ekipy wchodzi również Michał Winiecki, pełniący funkcje managera i producenta muzycznego.
„Buzi buzi daj”, „Mogę mieć wszystko”, czy „Całuje mnie” to piosenki, przy których nie da się spokojnie usiedzieć w miejscu. Tak było i tym razem, kiedy lider grupy porywał całą publiczność dzięki swojej ekspresji, pewności siebie i po prostu świetnej zabawie!

około 21.00 sceną zawładnął Zespół Freaky Boys w składzie Mariusz Majewski i Krystian Nowak.

Pierwszy z nich posiada pseudonim artystyczny MaYOman. Już na początku swojej kariery współpracował z wielkimi polskimi zespołami. W roku 1990 z zespołem Reds, w latach od 1990 do 1992 z zespołem Kult i z zespołem De Mono w roku 1992 i 1993. Współpraca ta nie wypełniała jednak w całości zamiłowania do muzyki Pana Mariusza. W 1993 roku podjął on decyzję o wyemigrowaniu z kraju w kierunku Stanów Zjednoczonych. Wyjazd ten był kluczowy dla MaYOman’a ponieważ to właśnie dzięki niemu artysta poznał i zainteresował się muzyką klubową. Był to punkt zwrotny w jego karierze i to właśnie od tego momentu porzucił zawód muzyka i zmienił się w DJ’a. Obecnie oprócz bycia częścią Freaky Boys jest członkiem Power 5 gdzie gra razem z DJ’em Bogdanem Fabiańskim i DJ’em Pawłem Bobrowskim.

Drugim członkiem zespołu Freaky Boys jest wokalista Krystian Nowak. Mieszka on w Warszawie, jednak pewne jest, że zamieszkiwał również piękne tereny Ibizy. Jest to bardzo żywiołowa i pozytywna postać na polskiej scenie muzyki tanecznej i bez wątpienia robi niebanalne wrażenie przede wszystkim na żeńskiej części publiczności. Przykuwa uwagę nie tylko swoim głosem, ale również świetnym wyglądem i doskonałymi ruchami scenicznymi, które z pewnością porwą również i was do tańca.
Co by nie mówić, ich muzyka, jak sami określają – dance, house i club, porywa do wspólnej zabawy. To prawda, że ciężko jest siedzieć czy stać w miejscu, kiedy Freaky Boys wchodzi na scenę!

A na koniec i do rana… dyskoteka pod gwiazdami z Zespołem Makler z Wysokiego Mazowieckiego w składzie: Sylwester Włostowski, Kamil Wojtkowski i Krzysztof Grabowski. Wszechstronna muzyka, którą głównie prezentują podczas wesel, studniówek, sylwestrów, balów, 18-stek i innych imprez, sprawdza się w pełni podczas takich imprez plenerowych, jakim był Festyn Wakacyjny w Sadownem.

Co tu dużo mówić, było moc zabawy i wrażeń. Festyn udał i oby częściej takie imprezy odbywały się w Sadownem.

Ale, ale… Organizatorzy Festynu pragną też podziękować przy tej okazji firmom wspierającym wydarzenia kulturalne, rozrywkowe oraz sportowe na terenie Gminy Sadowne. Dzięki nim możemy uczestniczyć w wielu, wielu udanych imprezach. Są to:

– „EF Trading” – Emil Filipiak

– „Mrówka” Sadowne – Tomasz Gajewski

– Piekarnia – Grzegorz Opieka

– Zakład Produkcji Maszyn Rolniczych „Promar” – Dariusz Nowak

– Sklep „Robert” – Robert Zawadzki

– Kwiaciarnia – Barbara Filipiak

– Sklep Ogrodniczy „Agawa” – Sylwia Filipiak

– Kawiarnia „Marica” – Ryszard Zawadzki

– Salon kosmetyczny i stylizacja paznokci – Martyna Wronek

– Salon fryzjerski – Ewa Niedźwiedź – Wronek

– Salon fryzjerski „ARTISTIC TREND” – Małgorzata Ardzińska

– Mechanika pojazdowa – Wojciech Kukwa

– Agencja Ubezpieczeniowa PZU – Piotr Olkowski

– Salon fryzjerski i kosmetyczny – Monika Filipiak

– Mobilny Salon Kosmetyczny – Anna Gaca

– Studio fotograficzne – Mateusz Gaca

– Biuro Rachunkowe „Prosperus” – Agnieszka Szymańczyk

– Restauracja „Zaścianek Nowy Styl” – Henryk Klimek

– Gospodarstwo Szkółkarskie – Marek Puścion

– „Auto Części Kowalczyk” – Piotr Kowalczyk

– „Drewpol” –  Marek Puścion

– „Sadpol” Sadowne – Bogdan Skwarczyński

– „Auto-Moto” – Łukasz Puchta

– „Drewsad” – Sławomir Postek i Andrzej Postek

– „On-trak” Stacja Paliw – Kazimierz Klimek

– „Drewax” Grabiny – Paweł Rogala i Janusz Rogala

– Zakład Produkcyjny Drewna Eksportowego „Diana” – Jacek Rostek

I oczywiście, jak przy wielu imprezach w Sadownem, patronat medialny – Portal INFO Sadowne.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński