III Retro Moto Show

Już po raz trzeci Sadowne gościło u siebie miłośników starych, ale jeszcze na chodzie, pojazdów.

13 sierpnia na skwerku przy Urzędzie Gminy w Sadownem odbyło się III Retro Moto Show. Impreza odbywała się z inicjatywy pp. Tomasza Gałązki i Łukasza Kamińskiego, a pod patronatem Wójta Gminy Sadowne p. Waldemara Cyrana.

Na spotkanie stawiło się kilkudziesięciu miłośników pojazdów, które przeżyły już swoją młodość, ale nadal wykazują się pełną sprawnością. Pośród nich gro stanowiły motocykle, samochody osobowe, ale też po raz pierwszy na tym zlocie – traktory.

Imprezę przed południem otworzyli Organizatorzy i powitali wszystkich przybyłych. Na scenie i pośród właścicieli pojazdów prym wodził p. Janusz Urbankowski, który przybliżał opis wybranych przez siebie pojazdów. W południe, jak podczas dotychczasowych imprez, pojazdy ruszyły w korowód przez teren gminy Sadowne, a po powrocie wręczono statuetki III-go Zlotu. Tym razem wyróżniono: Fiata 125 combi – jako Auto Zlotu, Junaka M10 – Motocykl Zlotu, Ursusa C-328 – Traktor Zlotu, motocykl WFM z 1956 r. – Najstarszy Pojazd Zlotu i p. Ryszarda Wieczorka ze Stanisławowa – jako Postać Zlotu.

Organizatorzy, dziękując przybyłym, już zapraszają na kolejny Zlot starych pojazdów, który odbędzie się za rok w Sadownem.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński