Memoriał prof. Chmielewskiego

Już po raz 22. sadowieńskie Koło nr 27 PZW zorganizowało Wędkarskie Zawody Rodzinne – Memoriał prof. Mieczysława Chmielewskiego.

3 września od godzin porannych miłośnicy wędkowania, członkowie Koła nr 27 Polskiego Związku Wędkarskiego w Sadownem gromadzili nad Jeziorem Kotło w Wilczogębach. Od godz. 8.00 rozpoczęły się tu zawody rodzinne – Memoriał założyciela i długoletniego Prezesa tego Koła prof. Mieczysława Chmielewskiego.

Prof. Chmielewskiego zapewne znali wszyscy starsi mieszkańcy Gminy Sadowne, a młodsi przynajmniej słyszeli o nim. Jego losy od 1951 roku już na stałe związane były z tym terenem, szkołą, w której wraz z żoną Haliną prężnie działał i osiągał z młodzieżą znakomite wyniki we wszelkich dyscyplinach sportu. Ale jego konikiem, dodatkowym hobby, było też wędkowanie. Dzięki niemu w Sadownem powstało Koło Wędkarskie, a on sam kierował nim i każdego roku organizował wędkarskie zawody rodzinne. Obecnie tradycję tę kontynuują członkowie sadowieńskiego Koła nr 27 PZW, którzy postanowili podnieść je do rangi Memoriału prof. M. Chmielewskiego – w tym roku odbył się już XXII Memoriał. O prof. Chmielewskim można też poczytać na naszym Portalu>>>

W niedzielny poranek, 3 września większość zainteresowanych Memoriałem wędkarzy wystraszyła niesprzyjająca pogoda, która miała też wpływ na połowy. Ale cóż ona znaczy dla większości miłośników wędkowania, którzy wykorzystają każdą okazję do kontaktu z wodą i połowami, a także odrobiną rywalizacji.

Ostatecznie, około południa komisyjnie przeważono dzisiejsze zdobycze wędkarzy i okazało się, iż wśród rodzinnych drużyn najlepszymi byli:

– I miejsce – drużyna Ołdaków (Maja, Maciej, Dawid, Tomasz) – 1250 pkt.

– II miejsce – drużyna Bojarów (Leszek, Dominik) – 1090 pkt.

– III miejsce – drużyna Pakiełów (Karol, Patryk, Kacper) – 393 pkt.

– IV miejsce – drużyna Wyszyńskich (Gracjan, Aleksander) – 346 pkt.

Najlepsi otrzymali puchary, medale, dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Zarząd Koła PZW. Gratulujemy!

A w imieniu Koła nr 27 już teraz zapraszamy na przyszłoroczny, rodzinny Memoriał prof. Chmielewskiego, a także na spinningowe zawody wędkarskie, które planowane są na październik br.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński