123 lata walki…

Święto Odzyskania Niepodległości to także wspomnienie bohaterskich postaci, które na stałe zapisały się na kartach historii Narodu Polskiego – zainicjował 14 listopada uroczystość Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem.

Do Sali Gimnastycznej we wtorkowe południe na swoją uroczystość upamiętniającą Święto Odzyskania Niepodległości przybyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem. Rozpoczął ją Dyrektor p. Sławomir Ryszawa, który przypomniał ważne wydarzenia związane z utratą i odzyskaniem niepodległości przez Polskę, a także przybliżył sylwetki znanych osób, które wpisały się w dzieje nie tylko rozbiorów, ale też wojen światowych i walki narodu polskiego o suwerenność.

Piękną część artystyczną zainicjowano symbolami rozbiorów i tańcami szkolnego zespołu tanecznego do melodii z tego okresu. Od czasu do czasu w „bieg tej historii” wkradały się informacje o kolejnych wydarzeniach przed i porozbiorowych, a także pieśni patriotyczne. Były też oczywiście tańce ludowe naszego regionu.

Uroczystość przygotowała p. Maria Bronisz i p. Mirosława Renik, a świetny podkład muzyczny wykonał p. Kamil Kiełek. Wykonanie było ciekawe i perfekcyjne, spodobało się gościom uroczystości i uczniom, którzy nagrodzili wykonawców głośnymi i długimi brawami. Brawo!

I znowu zaskoczenie: p. Sławomir Ryszawa i Rada Pedagogiczna ZSP postanowili z okazji 5-lecia Info Sadowne podziękować mi za dotychczasową współpracę i promowanie tej Szkoły – przed pełnym audytorium, bukietem kwiatów i z życzeniami dalszych sukcesów. Bardzo dziękuję za pamięć i zobowiązuję się do…

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński