Ocięte rozbrzmiało agroturystyką!

21 listopada na teren Gminy Sadowne zawitali członkowie Mazowiecko – Podlaskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego.

Stowarzyszenie jesienią każdego roku podsumowuje sezon turystyczny, organizując dla swoich członków wycieczkę krajoznawczą, która kończy się uroczystym spotkaniem w miejscowości, w której zamieszkuje jeden z jego członków. Tym razem celem ich podróży było Ocięte, gdzie swoje gospodarstwo agroturystyczne „Przy lesie” prowadzą Państwo Iwona i Piotr Olkowscy. Pan Piotr jest również skarbnikiem tego Stowarzyszenia.

Członkowie Stowarzyszenia po drodze zwiedzili także Muzeum Ziemi Sadowieńskiej, a w Gminnym Ośrodku Kultury obejrzeli eksponaty Izby Etnograficznej oraz spróbowali swoich sił w Pracowni Garncarstwa.

Niespodzianka czekała jednak na nich w świetlicy wiejskiej w Ociętem. Tu gospodarze oraz p. Puścionowie, prowadzący również agroturystykę w Sadownem przy ul. Łochowskiej, stanęli na wysokości zadania i oprócz kolacji z suto zastawionymi stołami, na których królowały swojskie, tradycyjne wyroby, czekał na wszystkich występ Zespołu Śpiewaczego „Sadowianki”. Tym razem Zespół przygotował i zaprezentował inscenizację kolejnej tradycji wiejskiej – kiszenia kapusty.

Wesołe scenki, śpiew i muzyka ludowa, wprawiły wszystkich w dobry nastrój, a spotkanie przerodziło się we wspólną zabawę na parkiecie, która nie miałaby końca, gdyby nie konieczność powrotu do swoich domostw.

Spotkanie należy uznać za udane, o czym zapewniali jego uczestnicy, deklarując powrót w tak przyjazne i gościnne strony, jakimi jest Gmina Sadowne.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Zobacz też film>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński