Zagra i zaśpiewa….

Kolejne zajęcia w szkolnej zerówce. Tym razem muzyka „na tapecie”.

17 marca oddziały przedszkolne sadowieńskiej Szkoły Podstawowej miały wspólne zajęcia, których głównym tematem był: „Nowoczesny sprzęt w muzyce”. Ale kto tak dobrze omówi ten temat?

Dobrze, że w pobliżu znajduje się zawsze p. Janusz Urbankowski, który oprócz pracy w Muzeum Ziemi Sadowieńskiej ma też pasję – muzykę i to w szerokim tego słowa znaczeniu. Potrafi również zagrać na różnych instrumentach, ale też zaśpiewać… i to nie byle jak. Dzieciaki słuchały jego wypowiedzi z zainteresowaniem, ale gdy rozbrzmiała melodia gitarowa, natychmiast włączyły się czynnie w zajęcia, wspólnie śpiewając znane sobie i wyuczone w szkole piosenki: „Jadą, jadą misie”, „Co powie tata”. Jednak hitem dnia stał się przebój „Miłość w Zakopanem”, którego słowa i melodię – o dziwo – wszyscy „zerówkowicze” znają bardzo dobrze.

I to są prawdziwe zajęcia – poznanie rodzajów sprzętu muzycznego, sposobów jego zastosowania i oczywiście zagranie na nim konkretnej melodii, a śpiew… sam już ciśnie się na usta. Najważniejsze jednak , że też ktoś potrafi zagrać i zaśpiewać.

Tekst/foto: Sławek Chyliński