„Wymyśliłam Cię…

…Irena Jarocka we wspomnieniach” – portret piosenkarki nakreślony przez p. Mariolę Pryzwan.

Panią Mariolę Pryzwan już chyba wszyscy w Sadownem znają. Jak obliczyli pedagodzy z naszego Gimnazjum, pisarka odwiedziła tę szkołę kilkanaście razy. 22 maja prezentowała tu swoją najnowszą pozycję książkową – biografię znanej piosenkarki Ireny Jarockiej, która powstała na podstawie wspomnień jej bliskich i znajomych. Jak zawsze, p. Mariola chętnie skorzystała z zaproszenia p. Małgorzaty Zyśk i p. Anny Gierej z sadowieńskiego Gimnazjum.

Wspomnienia o znanych i lubianych artystach sceny polskiej, to „konik” p. Marioli. Ona sama jest nauczycielem-bibliotekarzem, publicystką i z zamiłowania – biografistką. Ze wspomnień złożyła już biografie m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Anny Jantar; z wypowiedzi samych bohaterów książki: Anna German o sobie i Cybulski o sobie.

Tym razem gimnazjaliści przypomnieli sobie, a właściwie poznali historię życia niezwykłej piosenkarki – Ireny Jarockiej, która w swojej karierze miała okazję również koncertować u boku takich gwiazd jak Charles Aznavour, Mireille Mathieu, Michel Sardou, Enrico Macias czy Michael Bolton, w Polsce zaś z zespołami Polanie, Czerwone Gitary i Budka Suflera. Jak oceniają artystkę znajomi, cechowało ją także wyjątkowo dobre serce. Włączyła się w działalność organizacji Echo International, promującej zdrowie kobiety i, co ważne, była dobrym człowiekiem, ale… wszystko to przekreśliła niepotrzebna choroba i śmierć.

Tyle o spotkaniu w Gimnazjum. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z promowaną pozycją książkową p. Marioli Pryzwan. Zawiera ona wiele ciekawostek o Irenie Jarockiej, których nie uświadczymy w oficjalnych informacjach mediów.

Zdjęcia w galerii Google>>>

Tekst/foto: Sławek Chyliński