Aktywność nabiera tempa

Nowy projekt i nowe zadania, ale jesteśmy pewni, że „Aktywny senior” nabiera tempa.

Nie tak dawno w artykule „Aktywność osób starszych” pisaliśmy o nowym projekcie Sadowieńskiego Klubu Seniora, na realizację którego Urząd Marszałkowski przekazał dotację w wysokości ponad 20 tys. zł, a tu proszę – już nasi seniorzy działają.

Projekt przewiduje realizację zajęć sportowych, cykl zajęć (spotkań tematycznych) dotyczących zdrowego odżywiania, chorób społecznych, bezpieczeństwa itp., a także dwudniowy wyjazd integracyjny (Kazimierz Dolny, Nałęczów i Kozłówka) oraz integracyjny piknik rodzinny. Jego uczestnikami są seniorzy z terenu gminy Sadowne, członkowie Sadowieńskiego Klubu Seniora, ale też… inni chętni seniorzy – osoby w wieku 55+ (w sumie ok. 50 osób).

Na razie ćwiczą, jeżdżą rowerami, spacerują z kijkami – łapią kondycję. W poniedziałkowe popołudnie 4 czerwca w Gminnej Hali Sportowej w Sadownem aż się zaroiło od chętnych do ćwiczeń seniorów. Stawiło się 40 osób i żadne wymyślne ćwiczenia nie były im straszne, bo fachowo je prezentuje osobisty trener p. Sebastian Kowalczyk. Kto wie, może uczestnicy Projektu trochę poćwiczą i pomyślą też o sprawdzeniu się chociażby w zbliżającym się Marszu Nordic Walking ku czci bł. E. Grzymały.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy wytrwałości!

Tekst: Sławek Chyliński

Foto: Grażyna Kądziela